Čím hůře, tím lépe?
Tuto otázku pokládám především našim rádoby demokratům, kteří rozdávají moudra, kudy chodí. Zhrzenost z toho, že už nemohou být oni a jejich partaje »u lizu«, jim čiší z očí jako pověstná sláma, která čouhá z bot.
Tuto otázku pokládám především našim rádoby demokratům, kteří rozdávají moudra, kudy chodí. Zhrzenost z toho, že už nemohou být oni a jejich partaje »u lizu«, jim čiší z očí jako pověstná sláma, která čouhá z bot.
Po pondělním zasedání Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR lidé poukazují, že šlo spíše o záznam handrkování a vzájemných ataků nežli smysluplné jednání. Ukončeme proto stav s těmito nesmyslnými rétorickými cvičeními a pojďme se věnovat skutečné práci.
Volebně neúspěšné tzv. demokratické strany se vrací ke kořenům. Jak jinak lze nazvat povedená taškařice v předvečer výročí ekonomického a politického převratu z roku 1989.
Na právě začínající, pravděpodobně poslední schůzi v tomto volebním období projednají poslanci řadu zákonů, které po projednání vrací Senát s připomínkami a pozměňovacími návrhy zpět do Poslanecké sněmovny.
Suché oblasti v naší republice se mohou těšit na druhou vlnu tzv. Dešťovky, kterou vyhlásilo ministerstvo životního prostředí.
Všichni jsme již zaregistrovali, že se voda stává bezesporu strategickou surovinou. Počasí, které se hodně na jejím nedostatku podepsalo, nedokážeme ovlivnit natolik, abychom zvýšili podzemní zásoby vody.
Po volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 si ministerstvo životního prostředí vytyčilo jedno z nosných témat, a to přípravu nového zákona „O odpadech“.
V současné době mnozí z politiků řeší česko-německé vztahy.
Píše se rok 2017. Doba se změnila a my s ní. Naše děti a vnoučata nás doslova donutily naučit se pracovat s Facebookem, Twittrem, používat tablet, prostě žít s dobou. Někdy však nezaškodí zavzpomínat.
Pokusy o regulaci vodárenství jsou otázkou, o které se dá diskutovat. Nyní jsou ceny regulované prostřednictvím cenových výměrů ministerstva financí a kontroly provádí Finanční ředitelství.
Vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana zaznělo letos pozitivně. Dalo naději v lepší budoucnost i trochu pranýřovalo některé jevy v naší společnosti.
V České republice žije ohromné množství lidí na pokraji chudoby. Některé statistiky hovoří o jednom a půl milionu lidí, kteří v takové situaci jsou. Je to závažný problém.
28. října oslavíme Den vzniku samostatného československého státu. Mnozí se těší na volný den a doufají, že doženou to, co v pracovních dnech nestíhají.
Stát plánuje dát na integraci 6 000 uprchlíků přes půl miliardy korun. Jedná se o další důvod, proč být ostražitý vůči výrokům premiéra Bohuslava Sobotky, který v otázce imigrační krize neustále lavíruje.
V posledních dnech se rozpoutal mezi politiky a na stránkách či vlnách sdělovacích prostředků „litý“ boj o to, zda změnit cenu vody. Vody čerpané z podzemních nalezišť.
Platit z veřejných peněz inzerci v médiích či televizní reklamu, to už tu bylo mnohokrát. Ještě jsme nezapomněli na aktivitu ministerstva zemědělství s reklamou na české ryby. A výsledek? Téměř nulový.
Jak je vidět, v české politice se dá očekávat naprosto vše. Volební sliby, které jsme slyšeli od sociální demokracie v rámci restitucí, vzaly velmi rychle za své.
Moravskoslezský kraj má nad sebou Damoklův meč s hrozbou uzavření nejen Dolu Paskov na Frýdecko-místecku, ale začíná se hovořit i o uzavření Dolu Lazy v Orlové.
S blížícím se koncem roku 2015 je třeba se zamyslet nad tím, co se povedlo a co naopak zůstalo bez povšimnutí a nápravy.
Pomalu a jistě se naši občané, jak říká Český statistický úřad, začínají lépe stravovat.