Děkuji za odpověd´a ještě dotaz k byrokracii zákonů.
Dobrý den vážený pane poslanče. Vždy mě trochu pohněvá odpověd´politika která je tak trochu mimo.Mám osobní zkušenosti s dožitím starších osob rodičů doma i známých v domovech důchodců.Mohla bych Vám vyprávět.JE MOC ŠPATNÉ JE LI VŠE OTÁZKOU PENĚZ a nic NENÍ OTÁZKOU DOBRÉ VŮLE.Vypadá to,že pěstitel co by chtěl svoje přebytky VĚNOVAT,darovat soc.zařízením by MUSEL JEŠTĚ PLATIT STÁTU VYSOKÉ DANĚ za sojí dobrou vůli.vŠE JE MOC PŘEBYROKRATIZOVANÉ - NECHÁ SE TO TEDY JEDNODUŠE shnít bez užitku.Nic méně děkuji za odpověd´z které jsem smutná .PS Kolik manuálně pracujících dělníků má dnes na slušný hospic.?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Nevím zda si už porozumíme, každá výroba, tedy i zemědělská má své náklady. A naši zemědělci vyrábí aby vydělali. Jistě mohou i oni sami někomu darovat produkci, ale momentálně si spíš stěžují na nedostatek odbytu a bojí se levné konkurence. O peníze tu tedy půjde vždy, jak u českých pěstitelů, stejně jako u financování příslušných sociálních zařízení (ty jsou z rozpočtů chronicky podfinancované), které opravdu na rozdávání zrovna nemají..
Vy jste ale hlavně psala o zboží které se "válí" v obchodech. To je zboží již prodané pěstiteli řetězcům či jiným prodejcům a tak by tím dárcem musel být příslušný obchodník. .Mají li být takoví dárci motivováni, tak alespoň úlevou na dani. To není byrokracie, to je realita. Možná by nějakou charitu tzv. na kameru udělali, ale pravidelné dodávky neprodaných (a hygienicky nezávadných) zbytků je myslím, něco co chce tu motivaci peněžní a ne jen víru v dobrou vůli..
P.S. zaměstnanost např. v hospicech za celou ČR vám bez hledání hned nepovím, ale jsou to služby nepochybně své zaměstnance příliš neplatící. Obecně ale stojí sociální zařízení jako domovy seniorů, dětské domovy aj. mnoho miliard ročně.