Velké firmy lze podle Besta rozdělit do tří základních skupin: Ty, které lidé ochotně zbožňují (Budvar, Becherovka), ty, které srdečně nenávidí (O2, ČEZ, velké banky), a ty, které by zbožňovali rádi, jen kdyby dotyčné firmy vzaly rozum do hrsti. A právě sem lze zařadit ČSA.
Politici a firemní raideři rozkradli, co se dalo
„Češi bývali na svého národního leteckého přepravce skutečně hrdí, jenže pak se do toho vložili politici a firemní raideři a začali tunelovat aktiva a osekávat náklady, aby mohli tím víc rozkrást,“ domnívá se komentátor. Úroveň služeb tak dle jeho názoru upadla, zatímco ceny vzrostly a z věrnostního programu se stal výsměch.
„Společnost Korean Air koupila 44 % toho, co z firmy zbylo, za polovinu ceny jednoho motoru do boeingu. Korejci bezesporu přinesou rozšíření destinací a lepší spojení do Asie, ale kde je psáno, že jejich jediný člen v představenstvu ČSA bude schopen prosadit to nejdůležitější: Návrat služeb na takovou úroveň, díky níž budou Češi na ČSA opět pyšní?“ ptá se Best.
ČSA v roce 2011 hospodařily se ztrátou 241 milionů korun před zdaněním. V roce 2010 vykázaly hrubý zisk 76 milionů korun, v němž ale byly započteny tržby z prodeje dlouhodobého majetku za téměř 2,7 miliardy korun. V roce 2009 měly ČSA ztrátu 3,7 miliardy korun. Loňské výsledky společnost dosud neoznámila.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem