Ministerstvo se tak dle Bártova názoru dopouští úmyslné lži, aby procento nezaměstnaných z optického hlediska nepůsobila tak strašidelným dojmem. „Kdyby ke změně nedošlo, pak by podle staré metodiky podíl nezaměstnaných přesáhl psychologickou hranici 10%. Horší čísla zažila naše země již jenom v dobách Velké hospodářské krize, tedy před 80 lety,“ varuje.
Za laciné pak považuje Bárta tvrzení, že v porovnání s ostatními evropskými zeměmi je na tom Česká republika ještě poměrně dobře. „Jak pohodlná výmluva pro ty, kdo s rukama v klíně přihlíží tomu, jak se hroutí naše hospodářství a blahobyt občanů,“ dodává.
Neschopná vláda a nehorázné regulace
České hospodářství má přitom dle jeho mínění perspektivu stát se jedním z předních exportérů do Číny, Ruska, Brazílie, Indie a jiných rostoucích trhů, a to zejména proto, že disponuje vlastní stabilní a důvěryhodnou měnou a kvalifikovanou a vzdělanou pracovní silou. „Máme všechny šance stát se vědecko-technickým centrem střední a východní Evropy a právním státem řádně plnicím závazky vůči svým občanům,“ myslí si Bárta.
Recept na dosáhnutí takového úspěchu je prý přitom jednoduchý – stačí věřit a pracovat, ovšem bez neschopné vlády a nehorázných regulací, které házejí klacky pod nohy. „Náš národ se vždy dovedl úspěšně poprat s krizí i nezaměstnanosti, avšak to, co nesvedeme dnes, je překonat důsledky naprosto nepochopitelné ekonomické politiky Miroslava Kalouska a Petra Nečase, která dovede dosáhnout lepších hospodářských čísel pouze s pomoci změny metodiky, podle níž je ona statistika vedena,“ ukazuje Bárta na viníky.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem