„Rád bych mu připomenul, že více než sto Benešových dekretů platilo jen několik měsíců, protože když se pak poprvé po válce sešel československý parlament, potvrdil je jako zákony,“ uvedl Jakl.
Tím pádem by podle Jakla musela bát před soud v Haagu postavena celá tehdejší vláda. „Jistěže tyto zákony nejsou vyhaslé, jsou platnou součástí právního řádu, třeba ve věci občanství jsou dodnes určující,“ prohlásil Jakl.
Schwarzenberg v televizní debatě uvedl, že poválečný odsun Němců z Československa by byl z dnešního pohledu posuzován jako porušení lidských práv a že někdejší vláda včetně prezidenta Edvarda Beneše by se za to ocitla před mezinárodní trestní spravedlností v Haagu. Podle něj však byly jeho citáty zmanipulovány a slova vytržena z kontextu tak, aby se vytvořil strach z neexistujícího nebezpečí.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh