O premiéru Petru Nečasovi, předsedovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi a ministru financí Miroslavu Kalouskovi se nedá říci, že by neměli sociální cítění. Jen v nich dřímalo tak hluboko, že ho musely probudit až výsledky krajských a senátních voleb. Hned první pracovní den po volbách přišli tito tři nejvýznamnější členové vlády s návrhy, jakých by se od nich před volbami určitě nikdo nenadál.
Karel Schwarzenberg si po volbách uvědomil, v jaké tíživé situaci žijí opuštění senioři s nízkými důchody a pověřil po stranické linii místopředsedu Miroslava Kalouska, aby s tím jako ministr financí něco dělal. A strážce státní kasy se do role starostlivého vcítil velice rychle a zkusí pro seniory v tíživé situaci něco vymyslet, i když je to prý zadání zapeklité.
Kalousek si musí zvýšit kvalifikaci a poznání
„Že pan ministr neví, jak jim pomoci, tak to mi je velmi líto. To si musí zvýšit kvalifikaci a poznání. My na to zpracováváme projekty. Musí tam být diferencovaná ochrana seniorů, nastaven sociální program a nesmí chybět lidé, kteří budou ty potřebné vyhledávat. Vítám, že konečně něco chtějí řešit, ale takových slibů jsem už za osmnáct let, co sloužím seniorské populaci, slyšel od politiků moc,“ říká pro ParlamentníListy.cz předseda Rady seniorů ČR Zdeněk Pernes.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník