Kníže a Kalousek pocítili starost o chudé důchodce. Zde je odpověď...

16.10.2012 14:13 | Zprávy

Výsledky krajských a senátních voleb, když nic jiného, přinesly drobný posun v myšlení lidí z vedení koaličních stran ODS a TOP 09. Najednou se stranické špičky pod dojmem volebního výprasku začínají zamýšlet nad životem osamělých seniorů s nízkými důchody, nad tím, zda je opravdu nutné znovu zvýšit DPH, nebo zda není třeba přehodnotit zavádění sKaret.

Kníže a Kalousek pocítili starost o chudé důchodce. Zde je odpověď...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest proti Drábkovým sockartám

O premiéru Petru Nečasovi, předsedovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi a ministru financí Miroslavu Kalouskovi se nedá říci, že by neměli sociální cítění. Jen v nich dřímalo tak hluboko, že ho musely probudit až výsledky krajských a senátních voleb. Hned první pracovní den po volbách přišli tito tři nejvýznamnější členové vlády s návrhy, jakých by se od nich před volbami určitě nikdo nenadál.



Karel Schwarzenberg si po volbách uvědomil, v jaké tíživé situaci žijí opuštění senioři s nízkými důchody a pověřil po stranické linii místopředsedu Miroslava Kalouska, aby s tím jako ministr financí něco dělal. A strážce státní kasy se do role starostlivého vcítil velice rychle a zkusí pro seniory v tíživé situaci něco vymyslet, i když je to prý zadání zapeklité.

Kalousek si musí zvýšit kvalifikaci a poznání

„Že pan ministr neví, jak jim pomoci, tak to mi je velmi líto. To si musí zvýšit kvalifikaci a poznání. My na to zpracováváme projekty. Musí tam být diferencovaná ochrana seniorů, nastaven sociální program a nesmí chybět lidé, kteří budou ty potřebné vyhledávat. Vítám, že konečně něco chtějí řešit, ale takových slibů jsem už za osmnáct let, co sloužím seniorské populaci, slyšel od politiků moc,“ říká pro ParlamentníListy.cz předseda Rady seniorů ČR Zdeněk Pernes.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Green Deal

Fakt máte za to, že je Green Deal sám o sobě správná věc? V čem přesně bude dobrý, když bude Evropa jediná, kdo bude pravidla respektovat? A nemyslíte, že se zlatá střední cesta měla hledat už dávno, a že ji měl hledat Babiš, než ho podepsal? Lze teď od něj nějak odstoupit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…