„Na druhém místě jde do rozstřelu kníže Karel - s tím jsem ani ve snu nepočítal. Přes vysokou nespokojenost občanů s tím, co se děje v české společnosti (to již není ani dobrý starý Kocourkov, ale žumpa), opět zabral knížecí vzhled a maloměšťácký vkus," uvádí svůj komentář autor příspěvku.
Česká republika se tím prý vrací k vzývání středověké šlechty a zapomíná na sepětí knížete se sudetskými Němci, jeho mnohočetné občanství, „žvatlavou schopnost vyjadřovat se českým jazykem", ale především jeho vliv na politiku Nečasovy vlády. A za Schwarzenbergovu popularitu může prý mimo jiné široká umělecká kamarila v čele s Jiřím Menzelem, Zdeňkem Svěrákem a dalšími.
Ta mladá generace...
Druhým významným segmentem knížecí volby prý byla mladá generace. „Již se pohrobkům Havlovy pravdy a lásky vedoucí k mafiánskému kapitalismu a vyprázdnění naší výrobní základny podařilo nakazit ty, které život teprve čeká. Vzdělání přineslo ovoce. Chybí jim základní životní zkušenosti, chybí jim z toho plynoucí odpovědnost za život vlastní, vlastních dětí (které snad jednou zplodí) i vlastního národa, ale nechybí sociální arogance. Nemají velkou životní vizi, jako by od života sobecky čekali jenom smetanu, úspěch, peníze a sladký život. Ten jim feudální šlechta, vtělená do Kalouskova drancování plebsu, samozřejmě nepřinese. Ale vidinu odlesku těch zlaťáků ano," píše autor.
Kromě výše zmíněných je na vině prý i výrazně odlišný voličský segment - občané hlavního města. Tam se podle přispěvovatele Britských listů vrátilo sobecké maloměšťáctví, mondénnost, plané diskuse a obdiv k eleganci motýlku pod krkem.
„Pravice s plnými močovými měchýři pořádá pochod k Masarykovu hrobu," uzavírá svůj příspěvek Jumr.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: adr