Ministr, který řídil "blázinec": Vláda vyvolá povstání a zavede tuhý režim

28.01.2012 8:59 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Vláda schválně provokuje, aby se lidé nepromyšleně vzbouřili. Potlačení takové „rebelie“ by pak umožnilo zavést sankce a ještě více utáhnout šrouby. Myslí si to někdejší sociálnědemokratický ministr zdravotnictví, psychiatr a exředitel léčebny v pražských Bohnicích Ivan David. Podle něj naštvání ve společnosti může vést i k tomu, že lidé se upnou na podobnou osobnost, jakou byl v Německu "pán s knírkem".

Ministr, který řídil "blázinec": Vláda vyvolá povstání a zavede tuhý režim
Foto: ivandavid.cz
Popisek: Bývalý ministr zdravotnictví Ivan David

Někdejší ministr zdravotnictví Ivan David si o současné vysoké politice nemyslí nic lichotivého. „Upřímně, já nevím, jestli ta politika je vysoká nebo nízká, někdy mám pocit, že je spíše nízká, i když aktéři si asi myslí, že je vysoká,“ míní pro ParlamentníListy.cz David.

Heger dělá to, nač si ho najali bohatí

Zda ministr zdravotnictví Leoš Heger pracuje dobře nebo špatně, komentovat nechtěl. „Současný pan ministr Heger samozřejmě slouží těm, co si ho zaplatili. To znamená, že současná vláda a pravicové vlády vůbec jsou pro to, aby sloužily velmi majetným lidem a těm se snaží prospět, tak pan Heger to dělá, jak nejlépe umí,“ dodal.

Podle něj se každopádně zdravotnictví převážně ubírá špatným směrem. „V hrubých rysech se dá říci, že zdravotnictví jako systém má sloužit tomu, aby zlepšilo úroveň kvality zdravotní péče ve prospěch lepší kvality života. A jestliže se snižuje dostupnost zdravotní péče, tak se samozřejmě snižuje parametr kvality, a to znamená, že se zdravotnictví neubírá správným směrem,“ konstatoval pro ParlamentníListy.cz exministr.

„Navíc, a to je možná ještě zásadnější problém, je tu efektivita zdravotnictví. A ta se také zhoršuje. Čili za více peněz je méně muziky. Rychle rostou náklady na péči a pomalu klesá užitečnost těch nákladů,“ dodal David.

Vláda nečelí tlakům, je jejich součástí

Umí vláda podle něj čelit tlakům různých lobby? „Politik musí umět čelit takovým tlakům. Nicméně mně se zdá, že politici současné vlády byli najati proto, aby tlak zprostředkovávali. Dalo by se hovořit o podléhání, kdyby mu čelili. Ale pokud jsou tam právě proto, aby ho přenášeli, pak mu nepodléhají, ale jsou jeho součástí,“ vidí to Ivan David.

Ten vnímá, že společnost je naštvaná, ale současně neví, kudy kam.  „Naštvání lidí si myslím že oprávněné je. Ústřední nicméně je, kam to může dojít. Podstatné totiž je, že aby lidé něco činili, tak oni musejí vidět světlo na konci tunelu. Pokud na konci tunelu vidí tmu, tak se nikam nevydají, protože mají strach, že naproti jede vlak,“ popisuje situaci ze svého pohledu.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Ondřej Vaněk

Budoucnost

Dobrý den, reaguji na váš dotaz ve vašem článku, kde se ptáte, jak vidíme naši budoucnost. Upřímně, já moc růžově ne. Zajímalo by mě, co proto, aby byla růžová navrhujete ta vaše strana? Upřímně moc nevím, co jste vůbec zač. Jen vím, že jste proti green dealu a migraci. Děkuji Zamlíková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…