Štefl pracoval jako policista a v osmdesátých letech zřejmě Mrázka vyšetřoval. "Štefl za své policejní kariéry v Kolíně např. vyšetřoval Mrázka pro podezření z trestné činnosti," řekl před deseti lety Právu nejmenovaný kriminalista. Po sametové revoluci se stal prvním šéfem Policejní inspekce v demokratickém režimu.
Štefl spolu se Stanislavem Grossem zažalovali Rumla
V roce 1992 v této funkci skončil po neshodách s tehdejším ministrem vnitra Janem Rumlem. Ruml tvrdil, že Štefl vážně porušil své povinnosti, když nepřijal potřeba opatření pro zajištění nápravy "přepísklého" zákroku policistů při Velké pardubické konané v říjnu onoho roku.
Vzájemné antipatie mezi Šteflem a Rumlem znovu vypluly na povrch, když v roce 1994 podal Štefl žalobu na Rumla pro jeho výroky. K tomuto kroku se připojil také tehdejší poslanec a pozdější premiér ČSSD Stanislav Gross.
Šteflovo jméno najdeme také v Nadaci Karla Gotta Interpo. Nadace vznikla v roce 1993 na podporu dětí, jejichž otcové - policisté zemřeli při výkonu služby. Štefl působil v pozici generálního ředitele nadace. Snad nejznámější český zpěvák však později nadaci opustil, když se objevily spekulace, že by mohla sloužit k praní špinavých peněz. Právo připomíná, že spory o tuto nadaci se vedou dodnes. Existuje totiž podezření, že ji vytvořil podnikatel František Mrázek proto, aby si zavázal policisty.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp