Podle prezidenta pobočky Petra Kyncla je zájem Plzeňanů o mormonské hnutí významný od doby osvobození města Američany. „Hned po druhé světové válce tady zůstalo pár misionářů a ti se střídali prakticky až do současnosti, samozřejmě s výjimkou tuhého komunistického režimu. V poslední době je nárůst zájmu značný, dokonce jsme museli hledat nové prostory, abychom se tam při shromážděních všichni vešli," uvedl ParlamentnímListům.cz.
Mezinárodní hnutí
„Mezi námi jsou také dva Vietnamci, Litevec a Ukrajinka, takže jsme opravdu mezinárodní. Misionáři jsou většinou Američané, ale máme tu i Italy. Koncem března přivítáme dvě mladé misionářky a jiní nás zase opustí. To je u nás pravidlo – že misionáři takzvaně kolují, aby si nezvykli na dané místo. Většinou zůstávají šest až sedm měsíců. Vloni bylo pokřtěno 13 nových členů, což je opravdu nebývalé navýšení počtu," doplnil Kyncl.
K církevním restitucím se vyjadřují mormoni jednoznačně: „Byť jsme v českých zemích už od Rakouska – Uherska a samozřejmě následně i za první republiky, nebylo nám sebráno nic – neměli jsme žádné hmotné církevní statky, takže logicky jsme ani o nic nežádali.“ Jak dále uvedl Petr Kyncl, Církev Ježíše Krista Svatých Posledních Dnů nemá placené duchovenstvo a vše se odehrává na bázi dobrovolnictví a darů.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Václav Fiala