Prezidenta Klause podle jeho slov zaujalo, proč měla při všech jeho setkáních řada politických představitelů Malajsie v klopě velkou barevnou jedničku. „Bylo mi vysvětleno, že je to odznak „jednoty“ Malajsie,“ popisuje Právu prezident Klaus své zážitky.
Potěšením mu pak bylo vidět a slyšet legendárního Mohameda Mahathira, který byl předsedou malajsijské vlády od roku 1981 do 2003. V popisu svých zážitků popisuje i účasti na podnikatelském semináři. „S malajsijským ministrem zahraničního obchodu zúčastňuji česko-malajsijského podnikatelského semináře. Náš obchod s Malajsií je velmi nevyvážený – dovážíme 10x více než vyvážíme. Snad i tato cesta něco v tomto ohledu změní,“ píše prezident.
Klaus popisuje i prohlídku věží Petronas Twin Towers, kde s manželkou byli již v roce 1996. „Z 88. poschodí člověk vidí moderní velkoměsto, které je jedním ze symbolů síly a bohatství jihovýchodní Asie,“ píše Klaus.
Dále se zmiňuje o novém administrativním úřednickém městě Putrajaya. „Svou umělostí připomíná brazilskou Brasilii nebo kazašskou Astanu. Ani sem se velvyslancům (celého světa) nechce z hlavního města přestěhovat,“ popisuje zážitky s tím, že je mu hrozné vedro. Ve stínu je totiž 36 °C. Malajsijci nad nimi proto drží slunečníky.
Dále byla na pořadu cesty jeho let do města Kuchingu ve státě Sarawak. Ten je podle prezidenta velký jako původní Československo, ale má jen 2,4 milionu obyvatel. Je proslulý svými národními parky.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jno