V rozhovoru pro středeční MF Dnes premiér Petr Nečas prohlašuje, že ODS dnes doplácí na hříchy minulosti a také na to, že vláda sama uvolnila ruce policii k prověření těchto hříchů. Očistná cesta je však ta jediná správná. Co by mohlo ODS pomoci na cestě k lepší reputaci u pravicových voličů? Nečas to ví a pokud dostane důvěru na kongresu, tak svůj plán zrealizuje.
Nevěří v zákulisní dohody
"Z hlediska krátkodobých priorit musíme udělat všechno pro to, aby se opravila poškozená značka. To znamená velmi silně se orientovat na vyhledávání důvěryhodných lidí. Tyto volby ukázaly, že máme politiky, kteří dlouhodobě dokážou oslovit veřejnost. Senátor Jaroslav Kubera v Teplicích, to je prostě fenomén, pýcha a okrasa ODS. V sociálně složitém regionu dokáže uspět. A pak je důležité definování priorit. Teď se musíme zaměřit na kvalitu vládnutí z hlediska vstřícného státu. Naprosto uznávám, že lidé jsou právem naštvaní na vládu a na stát, pokud jim například včas nechodí sociální dávky. Nebo jestliže kolabuje centrální registr vozidel. Uznávám, že pro tohle není omluva. Takže se musím podívat, kde lidi buzerujeme, a odbourat zbytečné hlouposti," míní Nečas.
Pokud tu důvěru dostane, s kým by chtěl premiér prosazovat svůj plán na obnovu důvěryhodnosti ODS? Sám prohlašuje, že počká, kdo bude zvolen na kongresu. Preferuje totiž spontánní dění na kongresu, kde může dojít ke zvolení skutečných osobností. Možné zákulisní dohody tuto možnost naopak oslabují. Nehodlá tak delegáty žádat o "tým snů", jak to učinil před dvěma lety, neboť se ukázalo, že ne každý člen týmu byl šťastnou volbou. Ale to se v životě stává, ne každá volba je perfektní.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp