Nečasovi prý tečou nervy. Na vládě křičel na ministry

30.06.2012 7:54 | Zprávy

Oficiální vysvětlení premiéra Petra Nečase, proč odvolal ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, dostává vážné trhliny. Nejen že se vytrvale spekuluje, že pravé důvody odchodu populárního ministra byly úplně jiné, ale nyní zdroje přítomné na úterním jednání vlády popřely, že by premiér s ministrem měli o této věci nějaký konflikt. Premiér přitom tvrdil, že odvolat Pospíšila se rozhodl právě na základě tohoto vládního jednání.

Nečasovi prý tečou nervy. Na vládě křičel na ministry
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Koaliční vláda se dohodla o svém pokračování. Zatím tedy nepadne

Tvrzení předsedy vlády Petra Nečase, že na úterním jednání vlády došlo ke konfliktu mezi ním a ministrem spravedlnosti Pospíšilem kvůli penězům na vězeňství, zpochybnil server Aktuálně.cz. Podle jeho dvou zdrojů přímo z vlády, se mezi oběma žádný takový spor v úterý neodehrál. „Nečas neřekl Pospíšilovi ani popel, a to tam seděla celá vláda," tvrdil serveru jeden z účastníků úterního jednání vlády.

Jediným, na koho při úterním jednání vlády premiér křičel kvůli penězům, byl prý ministr dopravy Pavel Dobeš. „Zvyšoval na něj hlas a říkal, že nepřipustí, aby někdo nehlasoval pro rozpočet, a že kdo nebude hlasovat pro, končí,“ cituje svůj zdroj Aktuálně.cz.

Je však pravdou, že v nedávné minulosti se premiér s ministrem spravedlnosti několikrát střetli kvůli penězům na vězeňství. „Nečas se strašně rozčílil, že to neřeší systémově - domácím vězením, podmíněným propouštěním,“ popisuje druhý z vládních zdrojů serveru nedávnou debatu.

Jinak ale vězeňství podle obou zdrojů nebylo ožehavým tématem vládních zasedání. „Když třeba Pospíšil přišel s tím, že potřebuje dostat dva až tři tisíce lidí z věznic, Nečas použil trochu sucharský vtip: 'Nechat je nastoupit a rozpočítat!“ uvádí server.

Faktem však prý je, že premiér Nečas je v poslední době podrážděný a na jednáních vlády se často rozčiluje. „Nečasovi v poslední době hodně tečou nervy a na vládě vystupuje velmi emotivně. Buď se snaží o vtípky, nebo naopak zvyšuje hlas,“ popisuje jeden z vládních zdrojů.


 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…