Občanští demokraté, kteří před čtyřmi lety do kampaně nasypali astronomických 320 milionů korun (byť původně plánovali pouhých šedesát milionů) letos podle deníku Právo chtějí pořídit předvolební agitaci do osmdesáti milionů. ODS se potýká s nedostatkem finančních prostředků i kvůli úbytku členů, kteří by straně mohli v kampani vypomoci. Za tři roky modré řady opustilo na devět tisíc členů.
Sociální demokraté by chtěli kampaň pořídit za 90 milionů. Minule je přitom veleúspěšné „oranžové tsunami“ stálo podle oficiálních výkazů 98 milionů, přičemž původně strana plánovala, stejně jako ODS, milionů šedesát. Letos by chtěla zopakovat především to, že ze senátních a krajských voleb učiní referendum o vládě, což straně minule přineslo fantastický úspěch. Letos navíc sociálním demokratům vyšlo přímo do kampaně projednávání kontroverzních církevních restitucí, které může oranžovým přinést řadu bodů zdarma.
TOP 09 chce při svých prvních krajských volbách investovat 28 milionů, plus dalších šest do kampaně senátní. Lidovci, kteří v roce 2010 vypadli ze sněmovny, ale v krajských volbách se jim zejména v moravských obvodech tradičně daří, si na volby vzali desetimilionový úvěr, přičemž celkové náklady by měly být 15 milionů. Senátní kampaně by si měli jednotliví kandidáti či místní organizace platit sami.
Komunisté plánují podle Práva vynaložit na kampaň přibližně deset milionů, o něco méně, pět až osm, hodlají zaplatit Zemanovci. Suverenita Jany Bobošíkové se chce vejít do dvou milionů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav