Okamura: Supi a hyeny rvou maso z naší země. Chci diktaturu práva

28.01.2012 8:24 | Zprávy

Exposlanec Petr Wolf byl odsouzen na pět let za podvody na ministerstvu životního prostředí. Konečně byl někdo potrestán, jenže Wolf je malá ryba a pět let se může zdát jako poměrně tvrdý trest. „Bezesporu bych panu Wolfovi místo vězení nabídl další alternativu - ať řekne pravdu o tom, kdo mu na ministerstvu životního prostředí umožnil získat milionové dotace na absurdní a zhola nepotřebný pseudoprojekt,“ myslí si Tomio Okamura.

Okamura: Supi a hyeny rvou maso z naší země. Chci diktaturu práva
Foto: Martin Kovář
Popisek: Tomio Okamura

„Pan Wolf je jedním z mnoha, kdo denně rozkrádají veřejné peníze. Pan Wolf je také jedním z mnoha, kteří jsou páteří systému, na němž se veze dost velká část politické garnitury. Pan Wolf by jistě na tyhle otázky odpověděl - v USA nebo jiné západní zemi, kde funguje prominutí trestu výměnou za důležité svědectví - tzv. institut korunního svědka korupce. Proč by ale odpovídal v České republice, když ministr spravedlnosti Pospíšil naopak vyškrtl z trestního zákona dříve platnou účinnou lítost u jediného trestného činu – právě u korupce,“ napsal Okamura ve svém článku na blogu.

Celý článek ZDE

„Pan exposlanec je skutečně malá ryba ve žraločím systému, kde moucha uvízne, ale sup proletí. Ten systém, postavený na mafiánském principu ruka ruku myje, je třeba zbourat a postavit znovu. Nevolám po diktatuře osvícených. Ne, milí intelektuálové. To mi nepodsouvejte. Volám po jediném, po diktatuře práva a zákona. Volám po nulové toleranci pro jakékoli opomenutí povinností při správě veřejných věcí a majetku,“ apeluje Okamura.

Supy a hyeny

„Stádo supů a hyen dvacet let trhalo ještě živé maso z naší země - není to demagogie ani populismus - je to strašlivý přízrak, ve kterém žijeme. Kolik českých a moravských firem a společností, podniků přežilo krizi v 30. letech, fašismus ve 40. letech, komunismus do roku 89? A kolik z nich nepřežilo dnešní demokracii. Ne kvůli krizi, ale protože byly rozkradeny.“

Okamura upozornil, že korupce kvete v České republice na všech úrovních. „ Kraj Vysočina už léta každoročně dává dotace cukrárně na náměstí v Přibyslavi. A kdo že je ten majitel cukrárny, ten sociálně potřebný nebožák? Celkem 592 tisíc korun českých si "odnesla" v posledních letech manželka náměstka hejtmana.“ Stejný kraj odmítl v obci Zlátenka umístit značky na začátek a konec obce, aby se tím snížila rychlost. Navíc zde není přechod pro chodce, neboť na něj kraj nemají prý peníze. „Jojo - přechod nebo cukrárna - těžká volba. Jen když vyhrál lepší projekt,“ glosuje Okamura.

„Soudci Muchovi za průlomový rozsudek velký obdiv a dík. A policii a státním zástupcům na Vysočině a ve všech dalších krajích včetně Prahy přeju otevřené oči, uši a zašité kapsy,“ dodal na závěr Okamura.



 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor:

Budoucnost

Dobrý den, reaguji na váš dotaz ve vašem článku, kde se ptáte, jak vidíme naši budoucnost. Upřímně, já moc růžově ne. Zajímalo by mě, co proto, aby byla růžová navrhujete ta vaše strana? Upřímně moc nevím, co jste vůbec zač. Jen vím, že jste proti green dealu a migraci. Děkuji Zamlíková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…