Výrazné nesrovnalosti na podpisových arších vyřazeného kandidáta podle něj objevil i Nejvyšší správní soud. „Soud provedl namátkovou kontrolu 20 osob, které si vybral ze vzorku ministerstva vnitra, a dospěl k závěru, že všechny tyto osoby jsou neexistující,“ říká Polčák pro server Aktuálně.cz.
„Pokud by dokonce i podpisy byly dělány jednou rukou, pak by to nejen vrhalo zlé světlo na pana Okamuru, ale bylo by tu i vážné podezření ze spáchání trestného činu volebního podvodu,“ dodává poslanec. Ten si chtěl Okamuru předvolat na výbor, aby poslancům nesrovnalosti vysvětlil. Kandidát však do Sněmovny nedorazil.
Podle něj může ministerstvo vnitra přezkoumávat podpisy, a pokud zjistí tyto skutečnosti, může právě ono podat na kandidáta trestní oznámení. Pokud by se prokázalo, že senátor Okamura při své prezidentské kandidatuře podváděl, měl by pro něj Polčák i trest: „Pokud by se prokázal pokus o volební podvod, byl by tady jen jeden - japonský - způsob, jak to řešit: harakiri,“ doporučil Okamurovi s nadsázkou.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav