Reforma státních zastupitelství, která mu podle některých zlomila vaz, měla v ODS podporu. „Většinu změn, jako nový přístup jmenování státních zástupců, nebo to, že pokyny podřízeným budou muset nadřízení státní zástupci dávat písemně, podpořila celá odborná komise ODS.“ Debata o rušení vrchních státních zastupitelství a vytvoření speciálního protikorupčního útvaru však podle něj dopadla půl na půl.
Lenka Bradáčová je podle něj naprostá profesionálka, která nekouká napravo nalevo. Rozhodně prý není pravda, že by ji prosazoval jeho plzeňský „patron“ Roman Jurečko, jak se snažil naznačit premiér Nečas. „To je absurdní, vůbec nevím, kde k tomu pan premiér přišel.“ Jurečko s Bradáčovou se prý nikdy nepotkali.
Odmítá i tvrzení, že by Roman Jurečko zasahoval do fungování ministerstva spravedlnosti. „Pan Jurečko na ministerstvu neovlivnil jedinou zakázku, neumístil tu jediného člověka z Plzně,“ tvrdí Pospíšil. Sám fakt, že by Jurečko byl „kmotrem“ je podle něj nesmyslný. „Jurečko je místopředseda regionální ODS na Plzeňsku, baví se s novináři, to není nějaký neznámý pán v pozadí.“ Premiérova obvinění v tomto smyslu vnímá jako „zlou slinu“.
Své působení na ministerstvu hodnotí Pospíšil jako úspěšné. Byť za svého prvního působení ve vládě Mirka Topolánka udělal několik chyb, v Nečasově vládě se mu prý podařilo je odstranit. „věci, které se mi nepovedly, jsem v druhém termínu napravil,“ tvrdí. Některé věci prý po odchodu Topolánkovy vlády hodnotil jako chyby- například jmenování Vlastimila Rampuly. „Dneska jsem subjektivně spokojený, že jsem je napravil,“ prohlašuje.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav