Komárek poznamenává, že se zveřejněním mezd žalobců asi nikdo, ani Úřad pro ochranu osobních údajů, problém nemá. Obyčejní úředníci však mají větší právo na ochranu soukromí. Pak však komentátor přemítá, že v době internetu je právo na soukromí stále větším pokrytectvím. V situaci, kdy lidé ze skupiny Ztohoven zveřejňují čísla politiků a ještě to vydávají za umění, je soukromí skutečně iluzí a přežitkem.
A pro občany je důležité, aby měli co nejvíce informací o veřejných výdajích, placených z jejich daní. Transparentnost je jedinou cestou, jak zabránit plýtvání. Proto podle něj Bradáčová udělala dobře.
S tím však komentátor Honzejk z HN tak úplně nesouhlasí. Podle něj lze těžko vidět veřejný zájem na zveřejnění platů vrátných a skladníků. Proto je podle něj dobře, že Bradáčová pokutu dostala. Nepochybně se proti trestu od úředníků odvolá k soudu, který pak alespoň vyjasní, čí platy se mají zveřejňovat, a proč.
Bradáčová podle něj z dlouholeté praxe na státním zastupitelství ví tolik, že se nelze divit, že považuje za nezbytné zveřejnit úplně všechno. „Přesto by bylo dobré Bradáčovou brzdit,“ píše komentátor. Určitě je třeba prověřovat, zda někdo nedostává víc, než si zaslouží. Jenže takoví lidé podle něj obvykle nevysedávají ve vrátnicích.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav