Náměstkem Krista na zemi se stal muž, který soucítí s chudými. V Latinské Americe je katolická církev poměrně silná i díky své sociální nauce, zvolení Argentince papežem lze proto do jisté míry pokládat za logický krok, ačkoli kardinál Bergoglio nepatřil mezi favority volby. Předseda lidovců Pavel Bělobrádek v této souvislosti poukazuje na to, že sociální nauka církve je velmi propracovaná.
Jezuité přinesli civilizaci mnoho dobrého
"Třetí svět je světem, kde katolická církev nejvíce prosperuje. Je to také otázka sociální, která je tam doménou katolické církve a ukazuje, že její sociální nauka je mnohem propracovanější než výstupy politických programů levicových stran," míní Bělobrádek.
Místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová věří, že by nový papež František I. mohl inspirovat mnoho Evropanů. Připomíná také, že je to jezuita a tento řád má nemalé zásluhy na šíření vzdělání mezi lidmi, ačkoli v našem regionu nemají jezuité právě nejlepší pověst kvůli inkvizičním praktikám.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp