Podle Zbyňka Stanjury se totiž vláda nesnížila k „handlu lukrativního místa za své přežití“. „A teď nechci mluvit o mých třech bývalých kolezích, ale obecně. Ten, kdo odchází z politiky, má být diskvalifikován automaticky pro pozici, kterou by mohl zastávat pro stát? Já myslím, že ne. Ale taky to neznamená, že se má stát automaticky o takového člověka postarat,“ uvedl pro Aktuálně.cz
„Zatím se mluví jen o nabídce, kterou dostal Ivan Fuksa,“ odmítl spekulace o Petru Tluchořovi a Marku Šnajdrovi. „Musím říct, že byl dlouholetým členem dozorčí rady letiště, působil tam jako náměstek ministra, byl ministr, takže bavme se o tom, jestli je, nebo není kompetentní. Já myslím, že je,“ dodal.
„My z pravicových stran bychom si měli umět představit daleko rychlejší návrat do privátní sféry než levicoví politici. Ale vždycky se to musí posuzovat individuálně,“ prohlásil Stanjura.
Co se týče tématu nových ministrů, předseda poslanců ODS není konkrétní. Podle něj je to všechno na premiérovi, tedy Petru Nečasovi. „Kdyby to bylo na mně, tak já uznávám, že ten, kdo nese největší odpovědnost, má mít největší pravomoc při výběru svých spolupracovníků. Já bych jí skutečně nechal na premiérovi. To neznamená, že premiér s námi nekonzultuje, ale to rozhodnutí musí učinit on,“ přiblížil.
K nějaké „rošádě“ mezi koaličními partnery podle něj nedojde. „Neříkám, že nemůžou být nějaké výměny, ale v zásadě jen bilaterální: že si prostě dvě strany vymění křesla. Neumím si představit, že bychom se znovu dohadovali o rozdělení resortů,“ míní Stanjura.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan