"Znám to z vlastní praxe v Teplicích. Pětkrát jsme snížili daň ze psů, ale vybrali jsme prakticky stejně. Co se stalo? Někteří zpočátku složitě přepisovali své psy na babičky, aby sami nemuseli platit tisíc korun, protože důchodci platili jen dvě stě. Dnes se jim to už nevyplatí, protože všichni platí 200 korun a do městské pokladny doputuje podobná suma peněz," uvádí Kubera příklad.
Stát nutí lidi švindlovat
Podobně je to prý s podnikateli, které stát nutí vytvářet vysoké náklady, aby si to mohli odepisovat z daní. Co je ale státu do jejich daní? Proč je nutí švindlovat a vytvářet umělé nákupy? Ptá se senátor a opět přidává vlastní zkušenost.
Když prý nedávno přišel do obchodu, aby dceři koupil tlakový hrnec, zeptala se prodavačka automaticky, zda chce napsat paragon na nákup šroubováků. Překvapenému senátorovi na otázku: "Proč?" odpověděla jednoduše: "No abyste si to mohl dát do nákladů."
"Tak takhle nutí stát svými vysokými daněmi lidi fixlovat. A nikomu to už ani nepřijde divné," uzavírá odevzdaně Kubera.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: adr