VIDEO Je jí dvanáct a ohromila svět internetu. Nechce, abychom otročili bankéřům

12.03.2014 13:52 | Zprávy

Je pro mě bolestivé zjištění, i v mém věku, jak nás v současné době soukromý bankovní systém okrádá. Co uděláme pro to, abychom tento zločin zastavili? Aby lidé nemuseli už dál otročit bankéřům? To je přiznání a otázky teprve dvanáctileté Kanaďanky, která promluvila v Rotary Clubu o tom, co ji děsí z pohledu bankovního sektoru. Video s jejím vystoupením se stalo pro mnohé hitem YouTube.

VIDEO Je jí dvanáct a ohromila svět internetu. Nechce, abychom otročili bankéřům
Foto: Hans Štembera
Popisek: peníze, ilustrační foto

Jen v původní angličtině ho shlédlo již kolem milionu diváků, statisíce hlásí verze ve španělštině a další desetitisíce v jiných jazycích.

Dvanáctiletá Kanaďanka Victoria Grant po své přednášce pro Rotary Club dostala stejnou pozvánku od Veřejného bankovního institutu. Hovořila na téma korupční bankovní systém, zotročení vlád a obyvatel. A dá se říci, že přes její útlý věk, jde o poměrně bezchybnou analýzu a rozbor toho, co se děje. Toho, o čem nemají mnozí dospělí ani potuchy. Nebo toho, co nechtějí slyšet?

Dívka vše uvádí na příkladu země, z které pochází - přesto je zřejmé, že její příklad platí i pro ostatní místa na Zemi.

   Zdroj: YouTube

„Kanadská vláda si nejprve půjčí peníze od soukromých bank. Tyto dluhové peníze pak půjčí Kanadě se složitým úrokem. Vláda pak každým rokem zvedá Kanaďanům daně, aby mohla zaplatit úrok z exponenciálně rostoucího národního dluhu. Výsledkem je inflace stále méně skutečných peněz. Banky si ale plní kapsy těmi skutečnými penězi. Vláda tak dává stále více možnost bankám půjčovat peníze, které neexistují. Když vám banka dá hypotéku, což znamená, pokud přeložíme to slovo (z angličtiny) do latiny, smrtící závazek, nedá vám ale žádné skutečné peníze, které existují. Jen stisknou klávesu na počítači. A vytvoří z ničeho falešné peníze. V trezorech bank samozřejmě tyto peníze také nejsou," popisuje princip virtuálních peněz Victoria Grant.

A pokračuje tím, že tedy pokaždé, když banka poskytne někomu úvěr, vytvoří se nový účet, nové, ovšem pouze virtuální peníze, které vlastně neexistují. A jelikož půjčka je dluh, jsou v současném ekonomickém systému všechny peníze již dluhem.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…