Sedět u pokladny nebudete, vysedávání vás při práci zpomaluje. Tak zněl příkaz manažerky jistého ostravského supermarketu, která nechala pokladním vzít židle. Zaměstnankyně si stěžovaly na oteklé nohy a bolavá záda, avšak marně. Situace se zlepšila až po medializaci celého případu.
Reakce další zaměstnanců supermarketů napříč republikou ale dokazují, že takové chování nadřízených bohužel není výjimečné. Mnoho lidí si například stěžuje, že si v práci za celou směnu nemůže dojít na toaletu. Mnozí z nich proto celou směnu nepijí, někteří i proto, že za kasou jednoduše pít nesmí.
Kdo markuje pomalu, letí
A dbá se i na rychlost markování jednotlivých nákupů. "Nemarkujeme zboží tak rychle kvůli tomu, že bychom se chtěli zákazníka rychle zbavit. Když nás přijímají, dávají nám jasně najevo, že se u nich bere v potaz rychlost zaměstnance namarkovat zboží. Ten, kdo měl nejméně zboží za minutu po celý měsíc, dostal padáka," uvedla jedna z pokladních, která nechtěla uvést své jméno kvůli obavě ze ztráty zaměstnání.
Zaměstnanci dále poukázali na skutečnost, že přesčasy, samozřejmě neplacené, jsou samozřejmostí. "Byla jsem na tom psychicky špatně. Domů jsem chodila s pláčem. Měla jsem pouze čtyřhodinový úvazek, domů jsem ale odcházela i po dvanáctihodinové směně," vypráví jiná pokladní. Když si začala stěžovat, nadřízený jí prý začal vyhrožovat.
Ve svých výpovědích se zaměstnanci shodují i na tom, že se i přes útrapy ve své práci bojí o ztrátu místa. Jsou si totiž vědomi vysoké nezaměstnanosti a dané podmínky tak prý musejí snášet.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem