Zaorálek na sjezdu řádil. Seřval pravici i strakonického dudáka

15.03.2013 11:53 | Zprávy

Jeden z nejemotivnějších projevů mezi vysokými představieli, obhajujícícmi své funkce, měl na sjezdu ČSSD místopředseda Lubomír Zaorálek. Od pultíku se dokázal rozohnit i na téma zahraniční politiky. Také spolustraníky vyzval, aby více komunikovali s lidmi. Jinak prý budou stejní jako současná vláda, která s lidmi nemluví a neposlouchá dokonce ani prezidenta republiky.

Zaorálek na sjezdu řádil. Seřval pravici i strakonického dudáka
Foto: Radim Panenka
Popisek: 37. sjezd ČSSD

„Nevytváříme program jako nějaká sekta, ale program pro lidi. Mezi lidmi se ví o tom, že jsme šli mezi lidi a mluvíme s nimi o tom, co chceme dělat po příštích volbách,“ řekl Zaorálek. Je to podle něj úplně jiné pojetí politiky, než předvádí současná vláda. „ČSSD rozhodně nehodlá prosazovat věci, o kterých před volbami nemluvila. ČSSD nebude lidi překvapovat,“ slíbil.

Vládní strany prý nemají důvěru lidí, protože s nimi nemluví. „To my jsme vždy svůj program dělali ve spolupráci s lidmi, a je tomu tak i dnes,“ zvolal Zaorálek, který se v průběhu svého vystoupení pomalu rozohňoval.

Další projevy a vše ke sjezdu ČSSD ZDE

Zcela nečekaně se pak rozčílil na téma zahraniční politiky, za kterou ve stínovém kabinetu zodpovídá. „My v této zemi máme tendenci k zápecnictví,“ připomněl, načež připomněl strakonického dudáka jako symbol tohoto zápecnictví. Tyto tendence jsou však podle něj dnes nebezpečné. „Zahraniční politika je po ČSSD základem,“ ujistil. „V současné vládě se ministři, kteří neumí anglicky, nebojí jet do Bruselu. To se nám stávat nesmí,“ varoval.

„Potkávám spoustu mladých lidí, kteří politice nevěří,“ nakousl další téma svého projevu. Tito lidé podle něj volí spíše občanské organizace, které vnímají jako místo, kde by se jim mohlo podařit prorazit. „Prosím, pociťujme k nim toleranci a respekt, i když s námi nesouhlasí, a pracujme s nimi. Vysvětlujme jim, že i ta stranické politika má smysl,“ žádal Zaorálek delegáty. ČSSD podle něj neuspěje, pokud nebude otevřená lidem v této zemi, odborníkům i aktivistům.

Důvodem těchto nálad je podle něj to, že úctu k institucím nemají ani politici. „Tady se nebere vážně už ani prezident,“ rozčílil se místopředseda ČSSD. Připomněl nedávnou situaci, kdy nově zvolený prezident Miloš Zeman vydal nějaké prohlášení a Petr Nečas na to řekl, že si prezident může říkat, co chce.

„My nemůžeme jednat s lidmi takhle. My jim prostě musíme říct: 'My Vás potřebujeme, bez Vás to nezvládneme,' zakončil Zaorálek svůj emotivní projev.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…