Žvanění o extremismu víc škodí než pomáhá, varuje Dolejš

23.03.2013 6:16 | Zprávy

O tom, že část české společnosti je stále nespokojenější s politikou vlády premiéra Petra Nečase (ODS) a radikalizuje se, svědčí výtka jednoho ze čtenářů serveru ParlameníListy.cz, jemuž se nelíbí vyjádření komunistického poslance Jiřího Dolejše. Diplomatické vysvětlování podle čtenáře už nestačí. Dolejš však nesouhlasí a připomíná, že pokojnou změnu poměrů mohou přinést příští parlamentní volby.

Žvanění o extremismu víc škodí než pomáhá, varuje Dolejš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš

Komunistický poslanec Jiří Dolejš koriguje jednoho z čtenářů serveru ParlamentníaListy.cz vystupujícího pod přezdívkou Řehoř. Ten Dolejšovi vyčítá, že se vyjadřuje k politické situaci v zemi příliš diplomaticky, i když jiní mluví o genocidě penzistů a ČSSD je podle názoru čtenáře posílat seniory z práce snad přímo na hřbitov. Kam zmizelo sociální cítění, ptá se rozhořčeně Řehoř Dolejše.

Pokojná změna prostřednictvím voleb

"Žvanit o revoluci a  dokonce být schopen připustit i porušení zákonů této země kvůli nějakému verbálnímu extremismu  věci prosazená potřebných změn  víc škodí než pomáhá.  V takové situaci si člověk může jen klást otázku zda dotyčný pouze  pod tlakem emocí něco nedomýšlí a nebo je i provokatérem, který chce takto dodávat konkurenci (a státní moci) argumenty proti a odpudil veřejnost, argumentuje zákonodárce.

Následně zdůrazňuje, že členové KSČM mají sociální cítění, ale nehodlají vyvolávat chaos. Nejsou pomatení a vědí, že pokojnou změnu politického kurzu lze docílit účastí ve volbách.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…