Psali jsme:
Exšéf rozvědky Randák řídí vlastní policii. V Nadaci proti korupci
Tato země nesmí být jen pro gaunery, apeluje na národ Okamura
Lang se jim podbízí
"V 90. letech lidé začali pomalu chápat, že se tajné služby dají k něčemu využít. To platí především o vnitřní službě, Bezpečnostní informační službě (BIS), kontrarozvědce. To je mocenský nástroj, ať chcete, nebo ne. Rozvědka funguje v zahraničí, neví nic o privatizačních procesech bank, o šmelinách... Samozřejmě se jim něco donese, ale tyhle informace nezpracovávají. Zatím co BISka po nich jde cíleně, a tudíž je využitelná jako informační zdroj pro politiky.
A právě ve druhé polovině devadesátých let to čeští politici pochopili. A využívají ji do dneška. Chybou vedení BIS však vždycky bylo to, že šlo politikům příliš na ruku. Ředitel kontrarozvědky by neměl za politiky běhat, podbízet se jim a říkat my tu máme ještě tohle a tohle by vás taky mohlo zajímat... A právě to bohužel současný ředitel BIS Jiří Lang dělá," uvedl v rozhovoru pro finmag.cz Randák.
SLEDUJEME TÉMA Korupce

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Pavel Kozdera