Přituhuje, další bojovníci proti Hitlerovi se postavili knížeti. A dost silně

22.01.2013 19:27 | Zprávy

Váleční veteráni a hrdinové druhé světové války, političtí vězni a další významné osobnosti tvrdě odmítli kandidaturu Karla Schwarzenberga na prezidenta. Kníže je ostře popudil svým vyjádřením na adresu odsunu sudetských Němců i prezidenta Edvarda Beneše. Jako první vystoupil brigádní generál Alexandr Beer, nyní jej podpořili i jeho kolegové.

Přituhuje, další bojovníci proti Hitlerovi se postavili knížeti. A dost silně
Foto: Radim Panenka
Popisek: Brigádní generál Alexandr Beer, hrdina II. světové války a držitel Řádu Bílého lva

Oznámili to na úterní tiskové konferenci, které se zúčastnili především hrdinové bojů druhé světové války, mezi nimiž byl přítomen i brigádní generál v.v. Alexandr Beer, který již před tím Schwarzenberga vyzval k odstoupení z voleb.

Tiskovou konferenci svolal Český svaz bojovníků za svobodu, který byl jednou z deseti organizací sdružených pod hlavičkou Vlasteneckého fóra, jež knížete odmítá. Všechny tyto organizace jsou podle svých slov naprosto nestranické a doposud se do volební kampaně nijak nezapojovaly. Po Schwarzenbergových výrocích na adresu prezidenta Beneše a jeho dekretů už prý nemohou mlčet.

Nemohou Schwarzenbergovi už jen přihlížet

„Jsme uskupením dobrovolných, nestranických a nezávislých občanských sdružení, jejichž stěžejním posláním je přispívat k rozvoji České republiky v duchu humanitních tradic zakladatelů našeho státu – T. G. Masaryka, E. Beneše a M. R. Štefánika - a zásad Charty lidských práv. Usilujeme mj. o posilování národní hrdosti a vlastenectví,“ uvedl v úvodním prohlášení předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička.

Ten dále prohlásil, že nemohou se složenýma rukama přihlížet, aby se prezidentem, který je současně vrchním velitelem Armády České republiky, stal Karel Schwarzenberg. „Tedy člověk, jenž například o odsunu Němců z našeho pohraničí, o němž rozhodly vítězné mocnosti na konferenci v Postupimi, hovoří jako o vyhnání. Podivná role je rovněž jeho v omluvě sudetským Němcům po listopadu 1989. Je to člověk úzce spjatý s Nečasovou vládou, důsledky jejíhož hospodaření na sobě pociťuje drtivá část Vás, občanů,“ míní.

„Do prezidentského křesla na Pražský hrad musí usednout člověk, který má státní ideu, jemuž nechybí uvědomělá vůle a statečnost prožívat a hájit národní příslušnost, ale také sociální cítění. Takovým je pro nás Miloš Zeman,“ sdělil ve společném prohlášení Vlasteneckého fóra šéf ČSBS Vodička.

Své argumenty proti Karlu Schwarzenbergovi zopakoval i brigádní generál a hrdina druhé světové války z bojů u Dukly, Kurska a Sokolova Alexandr Beer, vyznamenaný Řádem bílého lva.

Důvody jsou prý jednoznačné, kníže na Hrad nesmí

„Důvody k tomu, proč se Schwarzenberg nesmí stát prezidentem, jsou jednoznačné. On není svázán s touto zemí, ale s jinými státy a jejich zájmy,“ konstatoval válečný veterán Pavel Vranský, jeden z posledních žijících účastníků boje u Tobruku.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Budoucnost

Dobrý den, reaguji na váš dotaz ve vašem článku, kde se ptáte, jak vidíme naši budoucnost. Upřímně, já moc růžově ne. Zajímalo by mě, co proto, aby byla růžová navrhujete ta vaše strana? Upřímně moc nevím, co jste vůbec zač. Jen vím, že jste proti green dealu a migraci. Děkuji Zamlíková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pomoc po povodních: Prezident Pavel nesl krabici. „Proč radši neposlal hradní stráž?“ ptá se generál

17:57 Pomoc po povodních: Prezident Pavel nesl krabici. „Proč radši neposlal hradní stráž?“ ptá se generál

Proč tentokrát při povodních masivněji nepomáhá armáda? A je správné, aby prezident osobně pomáhal v…