„Pokud mají řidiči v pořádku své doklady, nemělo by docházet k žádným komplikacím,“ ujistil podle serveru Aktuálně.cz Zdeněk Neusar z tiskového oddělení ministerstva dopravy. Podle něj je většina chyb způsobena překlepem, například „Škoida“ místo „Škoda“, atd. Obdobnou chybou je nepřesnost v některých technických parametrech vozidla.
Odstranit chyby, jichž bylo při převodu do nového systému objeveno kolem milionu, prý potrvá roky. Úředníci však neplánují, že by si kvůli jejich odstranění zvali majitele vozidel. Špatné údaje budou opraveny, až majitel sám přijde na úřad požádat o změnu v registru.
V současnosti je podle ministra Pavla Dobeše právě velké množství oprav důvodem, proč na úřadech dochází k průtahům. Úředníkům se však daří chyby postupně odstraňovat. „Jejich informace a podněty jsou velice důležité k tomu, aby se zlepšoval samotný výkon agendy,“ ocenil je ministr.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav