Úvodní slovo po představení jednotlivých diskutujících dostal Daniel Herman, kterého se redaktor Respektu Ondřej Kundra dotázal, jaké to je, být členem vlády, za které po ulicích pobíhají čínské bojůvky. Herman se přiznal k tomu, že za to cítí spoluzodpovědnost. „Jestliže se tady dějí věci, o kterých jste hovořil, tak jsou to určitě věci závažné, na které je třeba velice zostřeným způsobem hledět,“ řekl Herman s tím, že jakožto člen vlády demokratické země musí říct svůj názor. „Cítím zvýšenou míru odpovědnosti, spoluzodpovědnosti za tuhle zemi a k té se hlásím.“
Herman si myslí, že co se týká zásahu policie na FAMU, určitě pak existoval nějaký plán, nemohlo se podle něj jednat o čirou shodu náhod, či přílišnou horlivost příslušníků bezpečnostních složek. „Já jsem sám před řadou let pracoval na policejním prezidiu,“ řekl Herman s tím, že podle něj policie od roku 1989 udělala ohromný kus práce. Je však velmi zvědavý na výsledek vyšetřování. Na Kundrovu vyslovenou domněnku, zda by takový rozkaz nemohl přijít například z Hradu, řekl Herman, že opravdu neví.
„Co se týče toho policejního zásahu, ta reakce bude mít smysl ve chvíli, kdy budou na stole jasné informace, kdo co udělal a na základě jakého pokynu,“ řekl Prouza a dodal, že s premiérem Sobotkou hlavně řešil to, že veřejná debata se od důležitých věcí odklonila k řešení vlajek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa