Bojovníci proti korupci požadují půl milionu za rozhovor a není to vtip. Čtěte

09.07.2013 16:34 | Zprávy

Cena za poskytnutí rozhovoru pět set tisíc korun. To dostatečně eliminuje kontakt s médii, která považujeme za neobjektivní, což jsou v současnosti všechna tuzemská média. Takové odpovědi se dostalo ParlamentnímListům.cz od nevládní protikorupční organizace Růžový panter, která má v Česku desetiletou praxi.

Bojovníci proti korupci požadují půl milionu za rozhovor a není to vtip. Čtěte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

„Naše organizace poskytuje rozhovory za následujících podmínek. Pro média vlastněná Zdeňkem Bakalou, Andrejem Babišem a ostatní skrytě poskytující public relations služby a obsahující neobjektivní zpravodajství a publicistiku je cena za poskytnutí rozhovoru 500 000 korun,“ napsal ParlamentnímListům.cz tým organizace Růžový panter, když se chtěly zeptat její šéfky Ivety Jordanové na nová odhalení v tuzemské korupční džungli.

Představení pantera

„Jsme jediná nevládní protikorupční organizace v České republice s desetiletou praxí zcela nezávislá na státních dotacích a grantech,” má napsáno organizace Růžový panter na záhlaví svých webových stránek. Byla zaregistrována v roce 2002, sleduje korupční prostor ve veřejné správě a je financována z darů a částečně grantů, ale odmítá ty státní. Předsedkyní její správní rady je od samého začátku Iveta Jordanová, o níž se toho na stránkách moc nepíše. Podle jiných zdrojů se narodila v Karlových Varech, studovala sociální a masovou komunikaci, dělala v divadle.

Na stránkách Růžového pantera je nejaktuálnějším prohlášení k aktuálnímu dění na politické scéně, kde se píše, že dohodnutou směnu mandátu lze považovat za politickou korupci, že organizace podala u ÚOOZ podnět k prověření Jany Nagyové a Martina Bartáka z důvodu možného zneužití pravomoci úřední osoby a ze stejného důvodu podala trestní oznámení na ministra obrany v demisi Vlastimila Picka. Prohlášení je z minulého měsíce.

Na stránkách bezkorupce.cz se o organizaci před pěti lety psalo, že je stále ochromena následky sporu s podnikatelem Tomášem Paclíkem. Ústavní soud uložil Růžovému panterovi kromě povinnosti uhradit soudní náklady i pokutu v celkové výši 150 000 korun poté, co organizace na svých stránkách uveřejnila sporné tvrzení, že se Paclík „spolčil v rámci svých podnikatelských aktivit s osobami odsouzenými za přípravu vraždy související s obchody s lehkými topnými oleji“. Peníze na zaplacení získala organizace ve veřejné sbírce. Stížnost na Českou republiku v tomto ohledu však stále čeká na projednání u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pili s Pavlem na zabíjačce. Odvezli ho na chalupu a pak nabourali. Detaily průšvihu hradní ochranky

17:50 Pili s Pavlem na zabíjačce. Odvezli ho na chalupu a pak nabourali. Detaily průšvihu hradní ochranky

Popíjeli na vesnické veselici členové prezidentské ochranky ve službě spolu s Petrem Pavlem, kterého…