Bojovníka proti exekucím nepustili před volbami do televize. Teď požaduje jejich neplatnost

16.11.2013 8:36 | Zprávy

Podobně jako po předcházejících volbách, i tentokrát se objevilo několik stížností a návrhů na neplatnost nedávných voleb do Poslanecké sněmovny. Jedním z navrhovatelů je Jiří Bezděk, zakladatel Exekuční domobrany a lídr kandidátů Aktivu nezávislých občanů v Jihomoravském kraji.

Bojovníka proti exekucím nepustili před volbami do televize. Teď požaduje jejich neplatnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna

Jak to vše začalo? „Dne 17. září letošního roku potvrdil Krajský úřad Jihomoravského kraje převzetí kandidátní listiny Aktivu nezávislých občanů v Jihomoravském kraji.  Podle zákona je pak vyhrazen čas volební kampani také ve veřejnoprávních médiích (Česká televize a Český rozhlas). Televize mě proto v těchto souvislostech telefonicky oslovila a pozvala mě do předvolebního vysílání pořadu Interview Daniely Drtinové. To bylo součástí Programu předvolebního vysílání. Pozvání posléze potvrdila televize 20. září v e-mailové korespondenci. V odpovědi o den později jsem zaslal veškeré žádané podklady k vysílání a pro jeho přípravu, kde mimo jiné bylo klíčovým programovým cílem Aktivu nezávislých občanů zrušení Exekučního řádu a zamezení dalšího vlivu soukromých exekutorů ve společnosti,“ popsal ParlamentnímListům.cz Jiří Bezděk. Jak však každý, kdo dění kolem něj sleduje, ví, ten nakonec v televizi nevystoupil.

„Přestože dle zákona odpovědnost za obsah vysílaných pořadů mají politické strany, politická hnutí a koalice, tak těsně před vysíláním pořadu neoprávněně zasáhl jeho šéfeditor, a tím zasáhl i do předvolební kampaně Aktivu nezávislých občanů (ANeO). Trval totiž na změně kandidáta v prezentaci a na tom, abych v pořadu za ANeO nevystupoval, přestože jsem byl zástupci ANeO na osobním jednání v budově ČT24 potvrzen,“ pokračoval dál Bezděk ve vysvětlení jednotlivých bodů toho, co obsahuje jeho návrh na zrušení výsledků voleb. Podle něj se jednalo o nepřípustný zásah jak ze strany ČT, tak i Exekutorské komory. O tom, do jaké míry se však jeho názor potvrdí, by měl rozhodnout Nejvyšší správní soud.

Jiří Bezděk, jehož příběh ParlamentníListy.cz dlouhodobě sledují, poukazuje ve svém návrhu také na to, že neexistuje v Česku v současné době žádný odpovědný úřad, který by statisticky evidoval souhrnný počet osob, proti kterým je vedena exekuce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

Tomio Okamura byl položen dotaz

Věříte v nezávislý proces?

Tvrdíte, že je to vaše trestní stíhání politický proces. Ty ale rozhodně neprobíhaly podle nějakého práva. Co tedy čekáte od toho vašeho procesu? A fakt myslíte, že nějaký politik, může ovlivňovat soudní moc u nás? Jestli ano, co uděláte, aby k tomu nedocházelo, když budete ve vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pili s Pavlem na zabíjačce. Odvezli ho na chalupu a pak nabourali. Detaily průšvihu hradní ochranky

17:50 Pili s Pavlem na zabíjačce. Odvezli ho na chalupu a pak nabourali. Detaily průšvihu hradní ochranky

Popíjeli na vesnické veselici členové prezidentské ochranky ve službě spolu s Petrem Pavlem, kterého…