Disident: Fischer je falešný sčítač okurek. Lezl by do zadku i Marťanům

28.12.2012 6:13 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Rozsáhlejší kritika prezidentského kandidáta snad dosud ještě nezazněla. Předseda Spolku Šalamoun a někdejší disident John Bok v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ostře kritizoval Jana Fischera. Bok nenašel ani jediné pozitivum, proč by podle něho Fischer měl být prezidentem.

Disident: Fischer je falešný sčítač okurek. Lezl by do zadku i Marťanům
Foto: Hans Štembera
Popisek: John Bok, šéf spolku Šalamoun

Ze slov Johna Boka vyplývá, že samotným nepřekonatelným problémem pro něj u Jana Fischera není členství v KSČ samo o sobě, ale že se ho po Listopadu ´89 nijak nesnažil odčinit. Vždycky prý podle něj dělal to, co přinese osobní prospěch jemu, nikoli celé společnosti. Proto Fischerovi nevěří, že mu na české zemi záleží. Heslo kampaně o navrácení slušnosti do politiky považuje disident pronásledovaný Státní bezpečností, signatář Charty 77 a dlouhodobý bojovník za lidská práva John Bok za špatný vtip.

„Jak odčinil své členství v KSČ?“ odpovídá Bok na fakt, že se Jan Fischer za tuto stránku svoji minulosti omluvil. „Komu se má omluvit, mně, vám, nebo komu? Nemá se komu omlouvat. On prostě ve straně byl v době, kdy to nebylo potřeba, nečlenství nebylo tak závažné. Z kariérních důvodů vstoupil, tomu já mohu rozumět, ale za všechno je třeba nést zodpovědnost. Vznikl mu tím dluh,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Bok.

Tím se podle něj Jan Fischer zpronevěřil, stejně jako spousta jiných, kteří se prý ale na Hrad necpou jako on. „I Zeman byl komunistou, jenže on se jím stal v roce 1968. To byla jiná situace, to do strany chodili lidé, kteří naivně věřili, že lze něco změnit. Zeman si tedy myslel, že je to smysluplné, což se nakonec nepotvrdilo a on byl vyloučen nebo sám dokonce vystoupil. To vše bylo v době, než nastoupil husákovský konfrontační a konzumní socialismus,“ popisuje disident.

Pozor, pamatujme, že si ho dosadili politici

„Fischer tam vlezl v době, kdy byli pronásledováni spoluobčané za své názory. V každém případě může být pan Fischer dobrý odborník, ale tady vznikla chiméra, že díky tomu, že byl chvilku ministerským předsedou vlády, kterou si dosadili politici, jak byl úspěšný premiér,“ nesouhlasí.

Podle Boka bychom měli mít na paměti, že Jan Fischer byl do čela vlády dosazen politiky, ne občany. „Nevzešel z žádných voleb. Politici si ho dosadili, protože věděli, že s ním nebudou žádné problémy. To je přesně ten typ člověka, který byl za minulého režimu osm let ve straně, aby udělal kariéru a nezlobil, neobtěžoval. Když za dobu svého premiérování v podstatě nic nedělal, samozřejmě se musel všem líbit. Kdo nic nedělá, nic nezkazí a za nic není zodpovědný,“ je přesvědčen.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Spojíte se s SPD?

Půjdete do voleb společně? A co po volbách, umíte si s SPD představit koalici? Ještě by mě zajímalo, kdo za vás bude vlastně kandidovat? Nikoho jiného než vás neznám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pili s Pavlem na zabíjačce. Odvezli ho na chalupu a pak nabourali. Detaily průšvihu hradní ochranky

17:50 Pili s Pavlem na zabíjačce. Odvezli ho na chalupu a pak nabourali. Detaily průšvihu hradní ochranky

Popíjeli na vesnické veselici členové prezidentské ochranky ve službě spolu s Petrem Pavlem, kterého…