Režisér Vít Olmer byl jedním z umělců, kteří už před volbami podpořili Věci veřejné. Společně s časopisem Pražan bojoval proti starostovi Prahy 5 Milanu Jančíkovi. Ke Kristýně Kočí a Jaroslavu Škárkovi neměl nikdy nejlepší vztah. Dnes říká, že "Škárkova slizkost a polopravdy Kočí" jej měly varovat. A Bárta, který rezignoval, pro něj byl hrází proti lupičům typu Kalouska a Vondry. A za svým názorem si stojí stále.
Kriminální kauzy od Hradu k parlamentu
To dokazují i jeho skutky. Včera šel Víta Bártu společně s manželkou Simonou Chytrovou podpořit i k soudu, přestože v poslední době řeší složité financování nového filmu. „V úterý jsme se vypravili k soudu na Prahu 5 ve věci kauzy údajného uplácení ze strany Víta Bárty. Nebudu věčně opakovat, co jsem již několikrát uvedl, že jsem příznivcem Věcí veřejných a nemíním, jako mnoho mých kolegů umělců, kariéristicky převlékat kabát. Strana se dopustila mnoha omylů, především včas neodhalila do svých řad nasazené vši – Škárku a Kočí. Dorazili jsme tedy s ženou k soudu na Prahu 5, vyndal jsem z kapes všechny kovové věci, pro jistotu i z úst protézu, jež má kovový podklad, a v rámu píská. V soudní síni jsem zažil „grilování“ Víta Bárty, svého přítele, a udělalo se mi špatně z toho, co je v této zemi možné. Celý zinscenovaný proces je kouřová clona, sloužící k zakrytí stovek opravdu kriminálních kauz, směřujících od Hradu směrem dolů k parlamentu, Senátu a Strakově akademii,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz tvůrce mnoha filmů, které se staly českou legendou. Například Tankový prapor.
Půjčovat peníze prý není zločin
„Na lavici obžalovaných už dávno měli sedět pánové Gross, Vondra, Kalousek, Řebíček a nekonečná řada dalších. To se však nikdy nestane, jsou 'nedotknutelní'. Vít Bárta, svou snahou něco v téhle „Zimbabwe“ přivést k lepšímu, politik, na rozdíl od většiny kolegů s výraznou intelektuální úrovní, si prostě dovolil moc vyčnívat z řady, a to se, jak dobře vím ze své zkušenosti, u nás nesmí. Natož šlapat grázlům, kteří z občanů dělají blby, na krk. A že půjčovat vlastní peníze je trestný čin? Já pevně věřím, že pan soudce, který na mě působil sympaticky, bude objektivní a rozhodne ve prospěch zdravého rozumu. Vyšli jsme s ženou ze soudní síně, já si nasadil zuby a na ulici začal litovat, jako už mockrát v životě, že jsem z téhle země neemigroval, když jsem byl mladší a měl k tomu příležitost. Ale, jak říkával kdysi Alexander Dubček, naděje umírá poslední,“ dodal Olmer.
- SLEDUJEME kauzu: Peníze za mlčení ve VV
Slizký Škárka a polopravdy Kočí. A hovno pro Kalouska
Takzvané pučisty, kteří svědčí tento týden proti Bártovi u soudu, Olmer odsuzuje. „To, že se Škárka, Kočí a někteří další nechají zlanařit, navíc amatérsky průhledně do modra, mě ani ve snu nenapadlo. Jisté indicie mě měly varovat, například Škárkova umně zakrývaná slizkost a polopravdy Kristýny Kočí o jejích studiích ve Francii," prohlašuje pro ParlamentníListy.cz muž, který podle scénaře předsedy VV Radka Johna natočil dodnes populární Bony a klid, film, který za komunistického režimu značně předstihl svou dobu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš Urban