Státe, žalujeme tě za bídu a utrpení. Lidé uvažují o hromadné akci

27.05.2013 6:17 | Zprávy

Příběh bývalé učitelky, dnes ženy v invalidním důchodu, paní Hany z Prahy, zaujal v minulém týdnu tisíce čtenářů ParlamentníchListů.cz. Ti se svěřovali v diskusích často i se svými velmi nešťastnými zkušenostmi, našli se i tací, kteří nabídli nějakou konkrétní pomoc – třeba právnickou. Objevily se dokonce i výzvy ke sbírce. Nutno dodat, že po přečtení zkušeností mnohých by zřejmě takových sbírek musela být zorganizována celá řada.

Státe, žalujeme tě za bídu a utrpení. Lidé uvažují o hromadné akci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zabavené věci putují do dodávky

Bojuje proti systému exekucí v Česku, upozorňuje však i na to, jak nedokonalá může být sociální záchranná síť. Je totiž přesvědčená o tom, že pokud by jí stát pomohl v době nemoci, když přišla ráz na ráz o polovinu svých běžných příjmů, nemusela by s exekucemi a jejich systémem dnes vůbec bojovat.

Připomeňme, že prozrazuje to, že nyní v první řadě bojuje hlavně sama za sebe, protože pokud nedosáhne nějaké pozitivní změny, pak už to nebude možné. Jestliže se to prý ale podaří, chce se dát do boje i za další tisíce lidí, kteří jsou nespravedlivě nastavenými pravidly vymáhání dluhů u nás poškozeni natolik, že byli odsunuti na pokraj lidské společnosti. Stejně jako ona – která kvůli původně malému dluhu čelí exekuci ve výši cca 72 000 korun. Má obstavený účet, dům i invalidní důchod. Jak říká, vnímá to jako pomalou likvidaci v rukavičkách dnešního systému, odkud není cesty zpět... V každém případě její příběh vyvolal vlnu solidarity ze strany čtenářů.

Hrůzostrašné příběhy

„Lidé se mi skutečně začínají ozývat se svými až hrůzostrašnými zkušenostmi s neoprávněnými exekucemi. Chtějí se připojit k hromadné žalobě. Prozatím všem odpovídám s tím, že je třeba, aby lidí bylo co nejvíce, tedy aby se lidem co nejvíce dostávalo do povědomí, že bychom se mohli společně pokusit o nápravu věcí alespoň zmírněním tvrdosti exekučního zákona. Nyní jsem v kontaktu s jedním pánem, který má docela velký přehled a i jisté možnosti, jak celý záměr posouvat dál,“ svěřila se paní Hana ParlamentnímListům.cz. Nabídek si velmi váží, což také prezentovala v diskusi pod článkem s jejím příběhem. „Upřímně je vítám již z důvodu snahy alespoň se o něco efektivně pokusit proti likvidačním a často i neoprávněným exekucím za všechny lidi, kteří čelí tomuto amorálnímu peklu,“ dodala.

Jak se zdá, pomoc po odborné stránce nabídlo zdarma jen v diskuzi i několik studentů práv. Do jaké míry bude efektivní, se ukáže. Pravdou totiž je, že se na zmiňovaných stránkách objevují i skeptické názory.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

11:40 „Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

Fialova vláda bude za 34 milionů korun z peněz daňových poplatníků v kampani propagovat „státní téma…