Stáváme se prý generací idiotů. Slavný spisovatel rozebírá, jak to skončí, pokud se okamžitě nezměníme

09.03.2015 17:28 | Zprávy

JINÝMA OČIMA V posledních letech vyrostl celý svět do policejního státu orwellovského rozsahu. Žijeme nyní ve virtuálním světě, v kterém se takřka každý krok monitoruje a ukládá. A to je jen počátek... Autor známého knižního bestselleru Michael Morris ve své další knize naznačuje, kam se může brzká budoucnost ubírat a co se s tím zatím stále ještě dá dělat.

Stáváme se prý generací idiotů. Slavný spisovatel rozebírá, jak to skončí, pokud se okamžitě nezměníme
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Počítač

ParlamentníListy.cz tedy touto knihou zalistovaly (jmenuje se:…A jde se na to, nakladatelství Anch Books) a vybraly hned několik zajímavých pasáží, v kterých Morris popisuje možné směry budoucnosti vývoje lidstva.  Možná, že místy lze jeho vize vidět spíše jako sci-fi román - ale... I Jules Verne byl kdysi považován jen za snílka...

Vraťme se tedy k tomu, že jsme skutečně den ode dne stále více sledováni. Data ze sledovacích zařízení pak slouží celoplošně, napomáhají tak stále efektivnější kontrole nad námi, aby nás pak podnítila k stále většímu konzumu a aby si nás podmanila. "Stádo se tak pěkně rozrůstá a je stále lenivější a pomalejší. Jsme otroky své záliby v technice. A jsme proto využíváni a manipulováni . A vše moc dobře víme… I proto zřejmě již před desetiletími prohlásil Albert Einstein, že se bojí dne, kdy technologie předstihne naší lidskost," připomíná Morris. "Svět pak bude jen generací idiotů," je nutno doplnit celý citát Einsteina.

21. století začalo neslavně. Jak bude pokračovat?

A tak je třeba též připomenout to, že podle spisovatele dvacáté první století našeho letopočtu začalo značně neslavně: Válkami, krachem trhu s nemovitosmi a ekonomickou krizí, jejíž rozsah ještě převážná většina lidí ani netuší. "Ekonomika a systém dluhů se při tom v celém světě blíží nezadržitelně k mohutné explozi. A to i přesto, že Evropská unie a euro například vznikly hlavně proto, aby starému kontinentu garantovaly stabilitu a mír. Ve skutečnosti se tomu však stále víc vzdalujeme," konstatuje dále Morris.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

Petr Letocha byl položen dotaz

Možná se nepletu, ale zdá se, že díky Trupovi se Evropa probouzí?

Jednak konečně vidíme nějaký pokus o to, ukončit mírem válku na Ukrajině a taky se zdá, že Evropa začíná řešit i svou bezpečnost. Ale opět se tím ukazuje, že jsme jako Evropa selhali a zaspali. Nebo máte jiný názor? Jestli ano, tak jak vysvětlíte, že se dosud vážně o míru na Ukrajině nejednalo? A ja...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pili s Pavlem na zabíjačce. Odvezli ho na chalupu a pak nabourali. Detaily průšvihu hradní ochranky

17:50 Pili s Pavlem na zabíjačce. Odvezli ho na chalupu a pak nabourali. Detaily průšvihu hradní ochranky

Popíjeli na vesnické veselici členové prezidentské ochranky ve službě spolu s Petrem Pavlem, kterého…