ParlamentníListy.cz tedy touto knihou zalistovaly (jmenuje se:…A jde se na to, nakladatelství Anch Books) a vybraly hned několik zajímavých pasáží, v kterých Morris popisuje možné směry budoucnosti vývoje lidstva. Možná, že místy lze jeho vize vidět spíše jako sci-fi román - ale... I Jules Verne byl kdysi považován jen za snílka...
Vraťme se tedy k tomu, že jsme skutečně den ode dne stále více sledováni. Data ze sledovacích zařízení pak slouží celoplošně, napomáhají tak stále efektivnější kontrole nad námi, aby nás pak podnítila k stále většímu konzumu a aby si nás podmanila. "Stádo se tak pěkně rozrůstá a je stále lenivější a pomalejší. Jsme otroky své záliby v technice. A jsme proto využíváni a manipulováni . A vše moc dobře víme… I proto zřejmě již před desetiletími prohlásil Albert Einstein, že se bojí dne, kdy technologie předstihne naší lidskost," připomíná Morris. "Svět pak bude jen generací idiotů," je nutno doplnit celý citát Einsteina.
21. století začalo neslavně. Jak bude pokračovat?
A tak je třeba též připomenout to, že podle spisovatele dvacáté první století našeho letopočtu začalo značně neslavně: Válkami, krachem trhu s nemovitosmi a ekonomickou krizí, jejíž rozsah ještě převážná většina lidí ani netuší. "Ekonomika a systém dluhů se při tom v celém světě blíží nezadržitelně k mohutné explozi. A to i přesto, že Evropská unie a euro například vznikly hlavně proto, aby starému kontinentu garantovaly stabilitu a mír. Ve skutečnosti se tomu však stále víc vzdalujeme," konstatuje dále Morris.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová