Syn muže, kterého Kalousek bránil před Rusy cisternou: Ministr spáchal zločin

28.05.2013 10:41 | Zprávy

EXKLUZIVNĚ Ministr spravedlnosti Pavel Blažek spáchal zločin a měl by být odstraněn z funkce. To si myslí osmadvacetiletý Stanislav Torubarov, jenž žije v německém Düsseldorfu. Proto také podal na šéfa tuzemské justice, který posvětil vydání jeho otce do Ruska, trestní oznámení.

Syn muže, kterého Kalousek bránil před Rusy cisternou: Ministr spáchal zločin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Blažek

Myslíte si, že bude mít vaše trestní oznámení na ministra spravedlnosti Pavla Blažka nějaký ohlas? Tedy, že bude obviněn?

Dle mého názoru Blažek cynicky porušil zákon a spáchal zločin. Za to musí nést zodpovědnost. Takové porušení lidských práv nemůže zůstat nepotrestáno. Nevím, jak kompetentní orgány Česka zareagují na mé trestní oznámení, jestli budou vyšetřovat nebo prověřovat, čeho se Blažek dopustil. Takový ministr by ale měl být okamžitě odstraněn z funkce.

Na co jste pomyslel, když byl otec vydán do Ruska?

Na to, že justiční systém v Rusku je katastrofální. Zprošťující rozsudky prakticky neexistují. To znamená, že jestli se můj otec dožije soudu, bude každopádně odsouzen. Navíc na něj mohou vyvíjet nátlak, aby se přiznal a sám sebe pomluvil, i když je absolutně nevinný. To, co se děje v ruských věznicích, není možné mít pod kontrolou. Soudy vynášejí rozsudky, které potřebují prokurátoři. Na důkazy neviny předkládané advokáty se ani neobrací pozornost. Soud se stal nástrojem vyrovnávání účtů s nepohodlnými lidmi.

Jak nahlížíte na celý politický systém v dnešním Rusku?

Politická situace v Rusku se dá přirovnat k nějaké málo rozvinuté africké zemi, kde systému vládnou skupiny banditů. Korupce dostihla nejvyšší možné úrovně. Policii a prokuraturu absolutně nelze kontrolovat, mají obrovský vliv a fungují pouze k uspokojování osobních zájmů, aby vydělaly na falzifikaci trestních případů.

Co si v kontextu případu vašeho otce myslíte o současné politické situaci v Česku?

Politická situace v Česku zjevně vykazuje proruský charakter, a čím dále tím více se vzdaluje od demokratických principů Evropy. Jak může ministr spravedlnosti být po takovém skandálu ještě ve své funkci? V Německu by pod nátlakem tisku a opozice už byl nucen odejít. Ale v Česku ho jeho tiskový mluvčí pořád omlouvá před novináři a dělá, jako by vše probíhalo podle zákona. Český soud mi připomíná ten ruský, kdy rozsudky jsou už předem připraveny, a samo líčení imituje „spravedlivý“ proces. Neočekával jsem, že země, která je členem Evropské unie, se takto bude orientovat na Rusko a spolupracovat s ním.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

11:40 „Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

Fialova vláda bude za 34 milionů korun z peněz daňových poplatníků v kampani propagovat „státní téma…