Od smrti Václava Havla uplynulo pět let. „Láska a pravda zvítězí nad lží a nenávistí, to není fráze. To jsou slova, která převzal z Ježíšova poselství, poselství svatého Pavla, svatého Cyrila a Metoděje, svatého Václava, a chcete-li, od mistra Jana Husa či Jiřího z Poděbrad,“ uvedl o čtvrté adventní neděli v katedrále svatého Víta na Pražském hradě, když sloužil zádušní mši, pražský arcibiskup a kardinál Dominik Duka. Na prezidenta Havla zavzpomínali lidé na několika akcích v hlavním městě i jinde.
Jak by měla být osobnost Václava Havla prezentována mladší generaci a co by se mělo v souvislosti s prvním polistopadovým prezidentem učit ve školách? To byla otázka ParlamentníchListů.cz.
Zdechovský: Byl jednou z nejvýznamnějších osobností 20. století
„Václav Havel byl vězeň komunistického režimu, dramatik a pozdější politik. Tak bychom ho měli umět prezentovat veřejnosti. Se všemi chybami i zásluhami, které jako bezpochyby jedna z nejvýznamnějších osobností 20. století měl,“ odpověděl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).
Lidovec Šimon Heller reagoval takto: „Václav Havel je celosvětově uznávanou osobností, jež se zasadila o demokracii v naší zemi. Po boku T. G. Masaryka je to bezpochyby jedna z nejvýznamnějších osobností Československa, potažmo Česka. A tak bychom k tomu měli přistupovat i při vzdělávání mladé generace.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pas