ASEKOL: Mobily z Ústí pomáhají indonéské přírodě

21.01.2013 9:30 | Zprávy

Po několik měsíců probíhal společný projekt neziskové organizace ASEKOL a Zoologické zahrady v Ústí nad Labem s názvem Věnuj mobil – pomůžeš Zemi.

ASEKOL: Mobily z Ústí pomáhají indonéské přírodě
Foto: asekol.cz
Popisek: ASEKOL - logo

Zapojily se tři školy i široká veřejnost, všichni do ZOO nosili staré mobilní telefony. Společnost ASEKOL je zrecykluje a za každý věnuje ústecké ZOO 10 korun. Dosud se vybralo 770 telefonů, díky čemuž na podporu ochranářského projektu poputuje téměř 8 000 korun. Sběr mobilů však pokračuje i letos, částka se tedy bude zvyšovat.

Projekt vznikl jako spojení iniciativy společnosti ASEKOL Věnuj mobil a ochranářského projektu Pesisir Balikpapan, jehož cílem je záchrana jedinečné oblasti v Indonésii a který ústecká zoo dlouhodobě podporuje. „Kromě příspěvku na ochranu vzácné indonéské přírody přináší akce ještě další dvě pozitiva: recyklace mobilů zabrání úniku škodlivin do našeho životního prostředí a do třídění starých elektrospotřebičů se zapojí širší veřejnost,“ vysvětluje Hana Ansorgová ze společnosti ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem elektroodpadu.

„Jsme rádi, že jsme nalezli dalšího partnera pro boj za záchranu tak vzácné oblasti, jako je Balikpapan v Indonésii. Naším cílem je zvýšit povědomí o tomto ekosystému, zabránit hromadnému kácení stromů, výstavbě dálnic a dalším nebezpečným aktivitám devastujícím tropické pralesy. I díky společnosti ASEKOL jsme udělali další krok správnou cestou,“ říká Věra Vrabcová, tisková mluvčí Zoologické zahrady v Ústí nad Labem.

Věnovat mobil a pomoci Zemi mohou lidé i nadále. Spolupráce bude totiž pokračovat i v letošním roce, a tak má kdokoliv příležitost při návštěvě ústecké ZOO vyhodit starý mobil do dvou speciálních nádob, které jsou v areálu zahrady.

Více na www.asekol.cz, www.zoousti.cz a na www.zoologickyklub.cz.

ASEKOL, s.r.o., je nezisková společnost, která od roku 2005 provozuje kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení. Na základě zápisu vedeného u Ministerstva životního prostředí ČR zajišťuje zpětný odběr elektrozařízení v oblastech výpočetní, telekomunikační a kancelářské techniky, spotřební elektroniky, nástrojů, hraček a vybavení pro volný čas a sport, přístroje pro monitorování a kontrolu a výdejní automaty (tj. skupiny 3, 4, 6, 7, 8, 9 a 10).

ASEKOL má uzavřeny smlouvy o zřízení míst zpětného odběru s 4 214 městy a obcemi a 2 568 opravnami a prodejnami elektro. Další tisíce sběrných míst vznikly díky vývoji a instalaci různých druhů kontejnerů na drobná elektrozařízení. Provozovaných více než 12 500 sběrných míst zajišťuje společnosti ASEKOL nejhustší sběrnou síť vysloužilých elektrozařízení ze všech kolektivních systémů v ČR i v Evropě. V roce 2011 vybral ASEKOL od každého občana ČR průměrně 1,67 kg elektroodpadu.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jana Pastuchová byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit práci seniorům?

Pravda je, že doba jde dopředu a lidé ve starším věku se mají problém ,,jít s dobou". Ale podle mě to bude problém i do budoucna, třeba pro dnešní 30. Za 30 let mohou řešit stejný problém jako senioři dnes, protože i když jsou třeba technologicky zdatnější než dnešní starší generace, tak za těch 30 ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Podvodem si na fiktivních fakturách přišli na dvacet sedm milionů korun

7:31 Celní správa: Podvodem si na fiktivních fakturách přišli na dvacet sedm milionů korun

Na konci července provedli ústečtí celníci z odboru pátrání Generálního ředitelství cel na území Pra…