Celkem si je vyzkoušelo 120 zaměstnanců. Většina z nich si otestovala všechna tři vozidla, i když původně přicházeli se záměrem svézt se jen na některém z nich. Zástupci firmy AKUMOTO, která na akci zapůjčila kola a skútry, zájemcům navíc podávali i technické a praktické informace.
A jaké byly pocity z elektrojízdy? „Je to auto pro ženskou. Tiché, svižné, s automatickým řazením... Úplně se v něm vidím, jen musím počkat, až se jeho pořizovací cena sníží. Každopádně ho zařazuji na seznam svých budoucích přání," prozradila s nadšením a úsměvem po jízdě v elektromobilu Monika Štefanová z ČEZ Zákaznické služby.
Jan Kubát z plzeňského call centra se také svezl v elektromobilu, aby porovnal jízdu s elektroskútrem, kterého má již doma: „Hrozně si to užívám. Jezdím s ním do práce i na výlety. Dobíjím ho doma a cena za spotřebu elektřiny nám za měsíc stoupla o sto korun. Náklady jsou sedm korun na sto kilometrů," uvedl.
Velký zájem byl o elektrokolo, které by si rády pořídily zejména ženy nebo by je děti koupily pro své rodiče k usnadnění jízdy zejména v kopcovitých terénech.
V areálu Skupiny ČEZ v Guldenerově ulici jsou pro zaměstnance jezdící do práce na kolech k dispozici jak stojany (ty jsou i pro zákazníky před zákaznickým centrem), tak i uzamykatelná úschovna kol pro zhruba 30 kol. Denně je využívá zhruba 50 cyklistů.
Projekt Elektromobilita společnosti ČEZ
Skupina ČEZ podporuje koncept elektromobility v souladu se svou strategií FUTUR/E/MOTION. Kroky, které ČEZ v tomto směru podniká, se týkají podpory užívání elektromobilních dopravních prostředků a poskytování komplexních služeb s vazbou na distribuční síť ČEZ. Cílem je přispět k rozvoji zcela „bezemisní“ dopravy v České republice a testovat dopady elektromobility na distribuční síť.
V současnosti má ČEZ v provozu 21 dobíjecích stanic. Většina z nich se nachází v Praze, elektromobilisté mohou dobíjet svá vozidla také v Ostravě, Plzni a Trutnově. Ve druhém pololetí 2012 otevře ČEZ dobíjecí stanice také ve Vrchlabí, Hradci Králové nebo Mladé Boleslavi.
Společnost ČEZ spustila pilotní projekt Elektromobilita v roce 2010. Jeho cílem je mimo jiné dostat do ulic na desítky elektromobilů a otestovat je v silničním provozu.
Do projektu se zapojují také města a obce. Jejich účast v projektu Elektomobility přispívá k rozšiřování sítě dobíjecích stanic a vychází z jejich zájmu podporovat bezemisní dopravu ve městech a obcích. Zlepšení životního prostředí a kvalita života je součástí politiky mnoha velkých regionů a měst. Více informací naleznete na www.elektromobilita.cz
Michaela Jirovcová, mluvčí skupiny ČEZ pro západní Čechy
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ČEZ