Škola, kde je stěžejním předmětem kromě výtvarné výchovy a přírodopisu právě pracovní vyučování, pomáhá svým mentálně postiženým žákům také s volbou jejich budoucí orientace – výběrem budoucího povolání. „Prakticky jen u nás dostanou děti příležitost osahat si konkrétní materiály jako dřevo, kov nebo třeba plast. A nikde jinde v okolí se s takovými materiály nenaučí zacházet,“ vyzdvihuje přínos pracovní učebny Zuzana Harazimová, zástupkyně ředitele školy.
Zastaralé, dnes už nevyhovující vybavení dílny nahradil moderní nábytek. Dílenské stoly doplnilo další příslušenství. Staré židle a skříně na pracovní nářadí nahradily nové. Svou zručnost mohou žáci rozvíjet také díky novým svěrákům a dalšímu dílenskému náčiní. Základní škola slouží dětem jako odrazový můstek k dalšímu vzdělávání, zejména na hlučínském učilišti pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami.
Žáci se svými drobnými výtvory také dokážou pochlubit. Škola je vystavuje například na vánočních trzích nebo během dnů otevřených dveří. Nezřídka také zdobí její interiér. Také ptačí budky na pozemku školy vyrobily ruce hendikepovaných žáků v tamních dílnách.
Pořízení nového vybavení dílny pro praktické vyučování podpořila Nadace ČEZ v rámci grantového řízení Podpora regionů. „Podpora vzdělávání patří k našim prioritám. V dětech vidíme svou budoucnost, a proto děláme hodně pro jejich rozvoj,“ říká Bohdana Horáčková, ředitelka Nadace ČEZ.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva