ČSOB přispěla částkou 900 tisíc korun na projekty obnovy krajiny v regionech

10.12.2012 13:11 | Zprávy

ČSOB ve spolupráci s Nadací VIA představuje veřejnosti tři úspěšné projekty podpořené v rámci tzv. Velkých komunitních grantů, které na svou realizaci získají shodně částku 300 tisíc korun.

ČSOB přispěla částkou 900 tisíc korun na projekty obnovy krajiny v regionech
Foto: Archiv
Popisek: ČSOB - logo

Vítězné projekty patří do druhé části grantového programu „ČSOB a Era pro podporu regionů 2012“, která se v letošním roce opět orientovala na „obnovu kulturní krajiny a péči o životní prostředí“. Rozhodování o vítězích bylo tradičně velmi obtížné vzhledem ke kvalitě velkého počtu projektů, kterých se v letošním roce sešlo celkem 27, což je o 6 více než v roce 2011. Nakonec byly z 8 nejlepších vybrány 3 vítězné.

Ve čtvrtém ročníku tohoto grantového programu získávají podporu následující projekty: Voda pro život aneb Revitalizace rybníčka pod Holým vrchem – obec Krásensko (Jihomoravský kraj), dále projekt Krajina Mikuláše Rutharda aneb poznej dědictví kulturní krajiny – 3. etapa: obnova Mokrých luk – o.s. Vespolek (Stříbřec, Jihočeský kraj) a nakonec projekt Ekozóna – život ve vodě – DAPHNE ČR - Institut aplikované ekologie (Frymburk, Jihočeský kraj). Každý projekt získává shodně 300 000 Kč.

Cílem letošního grantového programu Velké komunitní granty ČSOB bylo podpořit takové projekty, které by řešily problematiku obnovy kulturní krajiny a péče o životní prostředí, a měly by současně pozitivní komunitní dopad, neboť jednou z podmínek udělení grantu bylo aktivní zapojení místních obyvatel. Projekty se musely týkat lokalit ve volné krajině, to znamená mimo zastavěné části obcí a měst. Z celkového počtu 27 přihlášených projektů vybrala pětičlenná nezávislá komise 8 nejlépe hodnocených, které byly následně navštíveny za účelem bližšího seznámení se s lokalitou. Z navštívených projektů byly na zasedání hodnotící komise vybrány tři vítězné, které byly dnes představeny. Vítězné projekty budou realizovány do konce listopadu roku 2013.

„Velké komunitní granty se staly již stálicí programu pro podporu regionů. Všechny nás potěšilo navýšení počtu kvalitních projektů. Vybrat mezi nimi tři nejlepší bylo opravdu náročné. Věříme, že jsme vybrali projekty, jejichž realizace potěší nejen lidi z dané obce, ale i všechny, kteří tato jedinečná místa v budoucnu navštíví,“ komentovala letošní ročník Velkých komunitních grantů Eva Šišková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB a členka hodnotící komise.

Nejaktivnějším krajem co do počtu žádostí byl Ústecký kraj (6 žádostí) následovaný krajem Jihočeským (5 žádostí). 4 žádosti jsme obdrželi shodně ze Středočeského kraje a Hlavního města Praha.

Odborným garantem programu je Nadace VIA.

Více informací o podmínkách grantového kola je k dispozici na webových stránkách csob.cz a www.nadacevia.cz.

O ČSOB

Skupina ČSOB je vedoucím hráčem na trhu finančních služeb v České republice. Skupina ČSOB je součástí mezinárodní bankopojišťovací Skupiny KBC, která aktivně působí v Belgii a v regionu střední a východní Evropy. Kombinujíc sílu svých značek ČSOB (pro bankovnictví, pojištění, správu aktiv, penzijní fondy, leasing a factoring), Poštovní spořitelna (bankovnictví v síti pošt), Hypoteční banka (hypotéky) a ČMSS (financování bydlení), zaujímá Skupina ČSOB silné pozice ve všech segmentech českého finančního trhu. Ve financování bydlení, zajištěných fondech, leasingu i celkových aktivech pod správou je Skupina ČSOB dlouhodobě jedničkou. Skupina ČSOB staví na pevném a dlouhodobém partnerství s každým klientem, ať už v oblasti osobních a rodinných financí, ve financování malých a středních firem nebo v korporátním financování. Skupina ČSOB pečlivě naslouchá potřebám svých klientů a nabízí jim nikoliv produkty, ale nejvhodnější řešení.

Nadace VIA

Nadace VIA vznikla v roce 1997, aby navázala na činnost české pobočky americké nadace The Foundation for a Civil Society.

Dnes je Nadace VIA největším soukromým mecenášem komunitního rozvoje v ČR.

Od svého vzniku v roce 1997 podpořila 3 000 místních projektů částkou přesahující 250 milionů korun, přičemž jen za loňský rok to bylo 169 projektů za 13,8 milionu korun. Investuje do životaschopnosti českých neziskovek: nabízí jim dlouhodobý program Akcelerátor - Akademie sociálního podnikání a v současné době připravuje zbrusu nový program Leadership Aid. Pomáhá také obnovovat zpřetrhané tradice českého dárcovství: udílí výroční Cenu VIA Bona, určenou smělým a inspirativním tuzemským filantropickým počinům, pořádá rovněž Dobročinnou aukci moravských vín, uměleckých předmětů a nevšedních zážitků.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ČSOB

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Proč jste na navýšení rodičovského příspěvku netlačila víc dřív?

Myslím, když jste byli ve vládě? Myslíte, že teď něco zmůžete? A můžete aspoň říci, když už nejste ve vládě, proč a kdo byl proti navýšení rodičovské pro všechny a ve větší míře, která by zohledňovala inflaci a růst cen?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Kontaktní centra Skupiny ČEZ patří mezi nejlepší na světě

16:25 ČEZ: Kontaktní centra Skupiny ČEZ patří mezi nejlepší na světě

Zákaznická centra, call centra a kontaktní místa společnosti ČEZ Prodej na pobočkách České Pošty zís…