Jedná se zejména o řízení, pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek, usednutí za volant přes zákaz řízení, špatný technický stav vozidla, hledané osoby nebo nelegální migranty. V takových případech kontaktují mobilní hlídky celníků příslušníky Policie ČR, kteří si tyto případy přebírají.
Během uplynulého týdne řešili ústečtí celníci hned tři takové situace. Když zastavili ke kontrole na silnici I/15 u obce Sedlec na Mostecku dodávkové vozidlo české imatrikulace, zjistili lustrací řidiče, že má devětapadesátiletý muž „zablokované“ řidičské oprávnění. Stejně tak třiatřicetiletý řidič osobního vozidla s ústeckou registrační značkou, kterého hlídka kontrolovala na komunikaci II/268 u obce Polepy na Ústecku, řídil automobil, přestože měl uložen zákaz řízení veškerých motorových vozidel. Navíc byl pod vlivem omamných a psychotropních látek. Provedený test reagoval pozitivně na metamfetamin, známý jako pervitin. V posledním případě zastavila hlídka celníků na silnici I/28 u obce Bělušice na Mostecku dodávkové vozidlo české imatrikulace, jehož řidič (34 let) byl rovněž pod vlivem návykové látky.
Řidiči ale trestu neunikli. Celníci odhalené hříšníky na místě předali přivolaným policistům k dalšímu šetření.
Spolupráce těchto dvou bezpečnostních složek funguje ale i opačně. Například, když policisté narazí na neznačené, tedy nezdaněné tabákové výrobky či lihoviny nebo mají podezření na nelegální přepravu migrantů a potřebují zkontrolovat nákladový prostor, který je opatřen celní závěrou, volají k součinnosti celníky.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.