Volha, velký příběh malého práskače, je adaptací románu Karla Hynie. Pětidílnou minisérii bude Česká televize vysílat od neděle 2. dubna, vždy od 20:10 hodin na Jedničce.
„Volhu lze vnímat jako svéráznou historii Československé televize. Jde o fiktivní příběh podle 'zaručeně' skutečných událostí, který je současně i portrétem hlavního hrdiny, omezeného egocentrika, jenž vyniká ve vymýšlení drobných podvodů a triků. Jak si nakrást benzin, zfalšovat počet ujetých kilometrů, podvést manželku, zbavit se konkurence... Není proto divu, že se stane spolupracovníkem StB s krycím jménem Volha a bez jakýchkoliv výčitek svědomí donáší na všechny své spolupracovníky i pasažéry,“ přibližuje děj kreativní producent Josef Viewegh.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva