Čeští spotřebitelé i nadále šetří na oblečení a obuvi, maloobchodní prodejci lákají na slevové kódy

20.03.2024 15:29 | Komerční článek

Poptávka českých domácností po spotřebním zboží z kategorie oděvů a obuvi meziročně klesla o téměř osm procent. Češi v důsledku finanční nejistoty a rekordních cen maloobchodního zboží snižují své výdaje na oblečení a obuv nebo domácí potřeby, vyplívá to z průzkumu provedeného společností Promo-Codes.

Čeští spotřebitelé i nadále šetří na oblečení a obuvi, maloobchodní prodejci lákají na slevové kódy
Foto: Archiv
Popisek: Boty, ilustrační foto

Ve snaze ušetřit se Češi omezují na nákup základních produktů, šetří na sobě i domácnosti

Češi snižují své výdaje na oblečení a domácí potřeby, aby čelili rostoucím nákladům na základní zboží – zejména na potraviny. Třebaže se pokles prodejů týká celého maloobchodního segmentu, největší propad tržeb zaznamenali hlavně prodejci domácích potřeb, vybavení a zařízení do domácnosti (téměř o 17 %), zájem ze strany českých spotřebitelů opadl také o oděvy a obuv (o téměř 8 %).

Je zřejmé, že mnoho českých spotřebitelů začalo šetřit na méně potřebných sortimentních skupinách, jako jsou právě oděvy, obuv nebo módní doplňky. Také jsme zaznamenali nárůst po slevových kuponech a propagačních kódech na tento typ zboží – meziročně zhruba o 11 %“ – uvádí Alisa Sklyarova, expertka ze slevové platformy Promo-Codes.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Mgr. Karel Haas byl položen dotaz

Necháte si to od Babiše líbit?

On tvrdí, že ODS vždy kradla a vždy krást bude. Nevšiml jsem si ale, že byste proti tomuto jeho obvinění nějak vystoupili. Není to podle vás na žalobu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Vyhodnocení akce SPEED MARATHON 2025

10:17 Policie ČR: Vyhodnocení akce SPEED MARATHON 2025

Do již tradiční celoevropské akce, pořádané v rámci evropského sdružení ROADPOL, bylo zapojeno 742 p…