Součástí Akčního plánu pro duševní vlastnictví Evropské Unie, který byl přijatý Výborem pro Evropské záležitosti Poslanecké sněmovny a Parlamentem České republiky, je i podpora malých a středních podniků. K schválení navržených projektů, které mají malé a střední podniky podporovat, došlo v listopadu loňského roku.
Pilotní projekt EUIPO z roku 2021
Pilotní projekt EUIPO cílený na podporu malých a středních podniků úspěšně probíhal již v roce 2021. Dotace byly určeny na poradenství o duševním vlastnictví (IP scan) a dotovány byly také přihlašovací poplatky pro ochranné známky a průmyslové vzory v EU.
Dotace pro rok 2022
Pro rok 2022 dojde k rozšíření dotací pro malé a střední podniky na ochranné známky, průmyslové vzory registrované mimo území Evropské unie, patentové přihlášky a zájemci se mohou spolehnout i na pomoc se strategií v oblasti duševního vlastnictví. Dobrou zprávou pro žadatele také je, že došlo ke zjednodušení administrativy a podniky mohou o dotace žádat kdykoliv během roku.
Dva typy voucherů pro dotace
V roce 2022 budou pro malé a střední podniky vydány dva typy voucherů.
První typ voucheru je určený pro dotace na IP scan a přihlášky ochranných známek a průmyslových vzorů, přičemž maximální výše dotace pro tento typ voucheru dosahuje 1 500 eur. V České republice je stanovena pro IP scan jednotná cena 900 euro a dotace na IP scan činí 90 %. Dotace na ochranné známky a průmyslové vzory registrované v EU je 75 % a dotace na mezinárodní ochranné známky a průmyslové vzory 50 %.
Druhý typ voucheru s maximální výší dotace 750 eur je určený pro dotace na národní patentové přihlášky.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva