CzechInvest podporuje česko-japonskou spolupráci v oblasti zelených technologií

10.09.2022 15:06 | Tisková zpráva

V rámci výstavy World Smart Energy Week proběhl minulý týden v Tokiu veletrh Fuel Cell Expo zaměřený na vodíkové technologie. České republika zde měla vlastní stánek, jehož přípravu zajistil CzechInvest spolu s Velvyslanectvím České republiky v Tokiu. Veletrhu se účastnily české firmy, HYTEP i univerzita Karlova.

CzechInvest podporuje česko-japonskou spolupráci v oblasti zelených technologií
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

„CzechInvest podporuje česko-japonskou spolupráci v oblasti zelených technologií dlouhodobě. Letos na jaře se uskutečnil již druhý ročník česko-japonských inovačních dnů, v jejichž rámci mělo deset českých technologických firem možnost představit svá inovativní řešení a jejich přínos pro snižování uhlíkové stopy více než stovce japonských účastníků online webináře.  O firmy vyvíjející vodíkové technologie je na japonské straně velký zájem. Vodíkové technologie jsou totiž klíčové pro dosažení dekarbonizace hospodářství. Zároveň se jedná o špičku v technologických inovacích, které mohou být stimulem pro zajištění ekonomického růstu a konkurenční výhodou,“ vysvětluje Petra Balladares Perez, manažerka EcoTech HUB Technologické inkubace.

Delegace českých firem spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky a agenturou CzechInvest kromě veletrhu navštívila také Fukushima Hydrogen Energy Research Field (FH2R) a Yamanashi Hydrogen Company. FH2R leží nedaleko bývalé jaderné elektrárny Fukushima a je výsledkem snahy japonské vlády o revitalizaci oblasti zasažené tsunami v roce 2011. Jedná se o největší výrobu zeleného vodíku na světě s instalovaným výkonem alkalického elektrolyzéru 10 MW. Vyrobený zelený vodík se využívá v okolních podnicích a dopravě. Demonstrační centrum pro výrobu zeleného vodíku v Yamanashi o výkonu 1,5 MW se využívá k výrobě elektřiny a tepla ve firmě Hitachi a supermarketu Ognio. Obě zařízení jsou napájena z přilehlých solárních elektráren.

Výstava World Smart Energy Week představil nejnovější technologie nejen v oblasti vodíkových technologií, ale také z oblasti palivových článků, fotovoltaických systémů, baterií, smart grids nebo bioplynových stanic. Letošního ročníku se účastnily české firmy Cylinders Holding, DEVINN, INSTAR ITS, LEANCAT s.r.o. a Kolibrik.net. K české delegaci se připojily i Česká vodíková technologická platforma (HYTEP) a Univerzita Karlova.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Co myslíte, že bude nyní s Ukrajinou?

Trump přeci dávno deklaroval, že pomoc Ukrajině omezí. Myslíte, že má Ukrajina bez USA šanci Putinovi vzdorovat? Že EU dokáže pomoc ze strany USA nahradit? Podle mě je toto začátek konce Ukrajiny-bohužel. PS: Myslíte, že se Trupmovi podaří konflikt ukončit, čímž se před volbami chvástal? A proč se o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP: Místo tramvají budou na Libeňském mostě dočasně jezdit autobusy

22:03 DPP: Místo tramvají budou na Libeňském mostě dočasně jezdit autobusy

Současný provoz tramvají na části Libeňského soumostí bude od půlnoci z neděle 24. na pondělí 25. li…