Tomu odpovídá i vytíženost ubytovacích zařízení. Se začátkem aktuálních prázdnin byly víkendové rezervace větší než 41,5 %, největší obsazenost, a to přes 71 % hlásil Liberecký kraj. Data o obsazenosti ubytovacích zařízení a predikce vycházejí z modelu společnosti DataRhymes. Ta čerpá informace z Bookingu a připravuje analýzy pro Institut turismu agentury CzechTourism. Z nich mimo jiné vyplývá, že loni na začátku jarních prázdnin si lidé ubytování v Česku rezervovali ze 43,86 %, obsazenost tedy byla o cca 2 p. b. vyšší.
„Ceny za ubytování kopírují zájem turistů o jednotlivé tuzemské regiony. V Libereckém kraji s největší obsazeností (71,19 %) k letošnímu 6. únoru stál dvoulůžkový pokoj průměrně 2 678 Kč. Následoval kraj Královéhradecký s obsazeností 61,52 % a s průměrnou cenou za ubytování 2 619 Kč a kraj Plzeňský. Tam rezervace na začátku jarních prázdnin dosáhly 43,09 % a dvoulůžkový pokoj vycházel v průměru na 2 022 Kč,“ říká ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget.
„Fakt, že regiony mají jarní prázdniny různě, konají se postupně od 6. února do 19. března, tedy během šesti týdnů, umožňuje rovnoměrné rozdělení poptávky po dovolené. Vede to k udržitelnému cestovnímu ruchu v horských destinacích a zároveň to přispívá k nastavení rozumné cenové hladiny ubytování. Tradičně největší zájem o české hory souvisí s termíny jarních prázdnin velkých měst jako jsou Praha, Brno, Ostrava a Plzeň,“ dodává Herget.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva