DPP: Novým bezpečnostním ředitelem se stal Bohdan Frajt

06.08.2019 9:46 | Zprávy

Na pozici bezpečnostního ředitele Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) k 1. srpnu 2019 nastoupil Bohdan Frajt. Do funkce jej 18. června 2019 zvolilo představenstvo DPP. Bohdan Frajt má v oblasti bezpečnosti dlouholeté zkušenosti, působil na Magistrátu hl. m. Prahy i u policejních složek.

DPP: Novým bezpečnostním ředitelem se stal Bohdan Frajt
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

„Tento post je pro mě velkou ctí a přijímám ho s opravdovým respektem. Je to zajímavý profesní posun a věřím, že všechny úkoly, které před námi stojí, uchopíme jako tým svědomitě a s plným nasazením,“ říká Bohdan Frajt, bezpečnostní ředitel DPP.

„Věřím, že pod vedením Bohdana Frajta dojde k dalšímu rozvoji bezpečnostního úseku DPP. Čeká na něj řada důležitých úkolů,“ řekl Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel DPP, a doplnil: „Výhodou je, že pan Frajt dobře zná komunální problematiku. Přeji mu v nové funkci a působišti hodně úspěchů.“

Bohdan Frajt donedávna působil jako ředitel Správy služeb hlavního města Prahy. Vedl organizaci s 320 zaměstnanci a měl na starosti plnění úkolů uložených Krizovým štábem hl. m. Prahy v rámci běžných i mimořádných událostí, například protipovodňovou ochranu hl. m. Prahy. Dále pak provoz městského rádiového systému Tetra nebo třeba provoz a rozvoj Školícího a výcvikového zařízení Žihle (výcvik strážníků Městské policie hl. m. Prahy či členů Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy apod.).

V minulosti působil na postu zástupce ředitele a vedoucího oddělení Odboru kontrolních činností a v pozici metodika správního řízení Odboru dopravně správních činností, obojí na Magistrátu hlavního města Prahy. Od druhé poloviny devadesátých let pracoval u Policie České republiky v Ochranné službě PČR a na Obvodním ředitelství PČR v Praze 6.

Titul MBA (Master of Business Administration) v oblasti bezpečnostního a krizového managementu obdržel na Central European Management Institute, který se zaměřuje na profesní rozvíjející vzdělávání vedoucích zaměstnanců a odborníků z oblasti bezpečnosti a krizového řízení. Bakalářský titul získal na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, magisterský pak na Masarykově univerzitě v Brně. Na střední škole jej okouzlilo povolání policisty, pomaturitní studium proto absolvoval na Střední policejní škole Ministerstva vnitra ČR v Holešově.

Od roku 2013 je členem Povodňové komise hl. m. Prahy, byl také tajemníkem Protikorupční komise Rady hl. m. Prahy.

Ve volném čase se nejčastěji věnuje cestování a aktivnímu sportování, zejména tenisu, badmintonu, lyžování nebo rekreační střelbě. Jeho největším celoživotním koníčkem ale zůstává jachting. Je držitelem mezinárodního průkazu vůdce rekreačního plavidla či chorvatského kapitánského průkazu kategorie B.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Zahájení ražby dvou mincí na známkách

7:14 Česká pošta: Zahájení ražby dvou mincí na známkách

Česká pošta uvede v pondělí 20. ledna do prodeje nové poštovní známky. Jejich tématem jsou mince pra…